Ja i mój bohater literacki

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się podsumowanie konkursu literackiego „Ja i mój bohater literacki. Wakacyjna przygoda”. Konkurs od dziewięciu lat cieszy się dużą popularnością. Powiat Myszkowski ufundował nagrody dla laureatów i uczestników.

l.jpg

Każdego roku przed młodymi autorami stoi zdanie napisania pracy przedstawiającej wymyśloną przygodę z bohaterem literackim. Jego celem jest popularyzacja literatury dziecięcej, zainteresowanie młodego czytelnika książką, rozwijanie wyobraźni, odkrywanie i rozwijanie zdolności literackich.

Konkurs trwał od 16 września do 4 listopada 2019 r. i był adresowany do uczniów kl. V szkół podstawowych całego powiatu myszkowskiego.
Wpłynęło 30 pisemnych prac konkursowych o wysokim poziomie artystycznym. Młodzi pisarze wykazali się wielką wyobraźnią, kreatywnością i oryginalnością prezentując w swoich pracach duży talent pisarski.

Patronat honorowy nad konkursem objął starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk wraz z Zarządem Powiatu Myszkowskiego.

Przed komisją oceniającą stanęło trudne zadanie, ponieważ wszystkie prace cechowały się wielką wrażliwością literacką i umiejętnością fabularnego opowiadania. Po długich obradach, wyłoniono laureatów:

I miejsce: Wiktoria Szymczak (Szkoła Podstawowa Niegowa)
II miejsce: Natalia Golik (Szkoła Podstawowa Niegowa)
                  Karol Zamora (Szkoła Podstawowa nr 8 Myszków)
III miejsce: Maksymilian Nowakowski (Szkoła Podstawowa nr 4 Myszków)
       Zofia Konieczniak (Szkoła Podstawowa nr 3 Myszków)
       Przemysław Sołtys (Szkoła Podstawowa Przybynów)
Wyróżnienie: Konrad Machura (Szkoła Podstawowa nr 1 Myszków)
Wyróżnienie: Lena Pęczek (Szkoła Podstawowa Siedlec Duży)
Wyróżnienie: Zofia Kurdybelska ( Szkoła Podstawowa nr 8 Myszków)
Wyróżnienie: Maja Pakuła (Szkoła Podstawowa Cynków)
Wyróżnienie: Krzysztof Dębiński (Szkoła Podstawowa nr 1 Myszków)

Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczali Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Myszkowski Mariusz Morawiec i  Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej Mirosława Gajda.
Młodych autorów oceniała komisja w składzie:
Przewodniczący: Marcin Pilis – Kierownik Biura Promocji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowego w Myszkowie
Członek: Mirosława Gajda – Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Myszkowie
Członek: Sylwia Męcik – Instruktor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Myszkowie

Wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom przygotowującym młodzież dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszego rozwijania w sobie talentu pisarskiego. Zapraszamy już dziś na przyszłoroczną edycję konkursu.

l2.jpgl3.jpg
Autor:  Biuro Promocji, Kultury i Sportu