Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Światełko Betlejemskie zapłonęło w starostwie

Harcerze z Hufca Ziemi Myszkowskiej odwiedzili starostwo powiatowe, przywożąc ze sobą Światełko Betlejemskie, które przywędrowało z Bliskiego Wschodu. Teraz znalazło swoje miejsce w gabinecie Starosty Piotra Kołodziejczyka.

swiat3.jpg
 
Przekazywanie Światełka Betlejemskiego to tradycja sięgająca 1986 roku, kiedy to młodzież austriacka przywiozła Światło Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Od tej pory przypomina ono o idei braterstwa i pokoju.

Płomień z Betlejem najpierw jest przewożony do Wiednia, skąd trafia do innych krajów za pośrednictwem organizacji skautowych. 

Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk wraz z Wicestarostą Mariuszem Morawcem i Sekretarz Powiatu Krystyną Jasińską wspólnie odebrali niezwykły płomień, który ozdobił gabinet Starosty. 

Harcerze z Hufca Ziemi Myszkowskiej udali się po Światełko do Zakopanego, gdzie zostało dostarczone przez skautów słowackich, a następnie przywieźli je do Myszkowa.
W grupie młodych harcerzy, który dostarczyli Światełko do starostwa znaleźli się: p.h.m. Mateusz Dudek, druhowie i druhny Jakub Wójcik, Nikola Przepióra, Kinga Jakubczyk, Karina Borówka.
 
swiat1.jpg

swiat2.jpg

17

GRU

2019

18839

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

swiat3_720237439.jpg

Zdjęcie: swiat3_720237439.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.