Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

70 lat Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej

Minęło już siedem dekad, od kiedy zaczęła swoją działalność Biblioteka Publiczna w Myszkowie. Dziś funkcjonuje jako instytucja w strukturach miasta Myszków i Powiatu Myszkowskiego. W miniony wtorek w Miejskim Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu, w której uczestniczyli zarówno byli, jak i obecni pracownicy placówki oraz zaproszeni goście.
 
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Myszkowie to instytucja z wielką tradycją, z której codziennie korzysta wiele osób z całego powiatu. Można znaleźć w niej szereg tytułów światowej i krajowej literatury z najróżniejszych dziedzin – od literatury pięknej po różnorodne poradniki. W mieszczącej w Bibliotece czytelni można skorzystać z trudno dostępnych opracowań, np. podczas przygotowywania prac szkolnych, dyplomowych itp.
Od lat Biblioteka uczestniczy w różnorodnych akcjach czytelniczych, np. Narodowe Czytanie czy Stacja Czytelnia, Dzień Gier Planszowych w Bibliotece, prowadzi konkursy, jak cieszący się dużym zainteresowaniem konkurs „Ja i mój bohater literacki”. Niejednokrotnie do Biblioteki przyjeżdżają autorzy promujący swoje książki.
 
Uroczystość 70-lecia istnienia Biblioteki przebiegła w miłej, prawdziwie książkowej atmosferze. Gości przywitała Dyrektor Mirosława Gajda, dziękując za przybycie, która opowiedziała szeroko i działalności placówki. 
 
Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawicie organów prowadzących – Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, w imieniu Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska, Przewodniczący Rady Miasta Myszkowa Jerzy Woszczyk, Wiceburmistrz Myszkowa Iwona Franelak, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie Aleksandra Podgórska. Przybyło również wielu sponsorów i przedstawicieli podmiotów gospodarczych wspierających działalność Biblioteki.
 
Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska przekazała pamiątkowe upominki i list gratulacyjny od Starosty Piotra Kołodziejczyka, w którym czytamy m.in. „Państwa wyjątkowy wkład w rozwój czytelnictwa, a co za tym idzie pogłębianie doświadczeń intelektualnych i kulturalnych mieszkańców naszego powiatu jest osiągnięciem o ogromnej wartości. Od wielu dekad Biblioteka i jej Pracownicy są zaangażowani w upowszechnianie idei książki jako duchowego towarzysza i przewodnika po świecie najważniejszych wartości, wypełniając tym samym ważną misję społeczną w sferze wiedzy, światopoglądu i kształtowania umiejętności wnikliwej oceny zjawisk. Najwyższy poziom kompetencji i różnorodność form podejmowanych przez Państwa działań popularyzujących literaturę w postaci konkursów i akcji czytelniczych, a także uczestnictwo w szeregu wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych na terenie Powiatu Myszkowskiego składają się na obraz otwartej i pełnej zaangażowania instytucji kulturalnej, będącej dla naszych mieszkańców inspiracją do własnych poszukiwań intelektualnych.”
 
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Myszkowie jest instytucją o wspaniałej tradycji, która od lat pokazuje nam, że nawyk czytania i poznawania dzieł literatury wpływa na sposób, w jaki odbieramy rzeczywistość, że czytanie rozszerza nasze rozumienie i widzenie świata.
 
bib1.jpgbib2.jpgbib3.jpgbib4.jpg

18

GRU

2019

77727

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

bib1_728898856.jpg

Zdjęcie: bib1_728898856.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.