Inwestycje Powiatu Myszkowskiego

Powiat Myszkowski zaplanował na 2020 rok szereg imponujących inwestycji, które znacznie poprawią infrastrukturę publiczną. Środki przeznaczone na te przedsięwzięcia wynoszą 22.698.529 zł, w tym dotacje pozyskane z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jednym z najważniejszych zadań powiatowych jest prowadzenie inwestycji, dzięki którym poprawia się otoczenie publiczne i z których korzystać mogą wszyscy mieszkańcy. Plan inwestycyjny przestawia się imponująco, z uwagi na fakt, że mamy do czynienia z przedsięwzięciami o znacznym rozmachu.
Poniżej przedstawiamy zestawienie planowanych inwestycji z podziałem na poszczególne gminy.

Gmina Koziegłowy

1. Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 2312 S w miejscowości Cynków, ul. Woźnicka i wykonanie planowanego chodnika na odcinku drogi powiatowej 3210 do granicy z powiatem lublinieckim. Planowany koszt: 1.890.421 – w tym środki powiatu 945.211 zł, środki gminy Koziegłowy 945.210 zł.
2. Przebudowa drogi powiatowej nr 2311 S na odcinku 2430 m od ronda w m. Mzyki do DW 789. Planowany koszt: 4.076.792 – w tym środki powiatu 1.630.717 zł, Fundusz Dróg Samorządowych 2.446.075.

Gmina Myszków

1. Budowa ronda u zbiegu ulic Sikorskiego, 1 maja, Wyszyńskiego. Wykonanie dokumentacji technicznej. Planowany koszt: 80.000 zł środki powiatu
2. Przebudowa drogi powiatowej nr 1715 S w m. Myszków (Nierada) w km 0+043 do km 0+537, łącznie z robotami na przepuście i przebudowa mostu. Koszt: 3.603.715 zł – w tym środki powiatu1.441.486 zł, Fundusz Dróg Samorządowych 2.162.229 zł.
3. Przebudowa DP 3804 na odc. Myszków ul. Pińczycka do Stara Huta ul. Myszkowska, dł. Odcinka 2271 m. Koszt: 2.100.412 – w tym środki powiatu 840.165, Fundusz Dróg Samorządowych 1.260.247 zł.
4. Przebudowa drogi powiatowej od ronda w m. Postęp do ronda w m. Myszków-Mrzygłód na odcinku o długości 8,5 km. Koszt: 1.000.000 zł – w tym środki powiatu 500.000 zł, środki gmin 500.000 zł
5. Budowa sali gimnastycznej wraz z łącznikiem przy Zespole Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego. Koszt 3.551.300 – w tym środki powiatu 1.592.100, Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej 1.959.200 zł.

Gmina Poraj

1. Przebudowa drogi powiatowej nr 1012 S na odcinku 1000 m od m. Gęzyn w kierunku m. Koziegłowy; na odcinku o długości 950 m od ul. Jasnej w Poraju oraz przebudowa mostu na rz. Wartą w ciągu DP 1012 S w m. Poraj ul. Jastrzębska. Koszt: 4.314.889 zł – w tym środki powiatu 1.725.956 zł, Fundusz Dróg Samorządowych 2.588.933 zł.

Gmina Żarki

1. Rozbudowa drogi powiatowej nr 3805 S od skrzyżowania z DW 791 Masłońskie-Ostrów-Przybynów do skrzyżowania z DP nr 3809 S. Koszt 640.000 zł – w tym środki powiatu 320.000, środki gmin – 320.000 zł.

2. Przebudowa DP nr 3809 S Przybynów-Zaborze, wykonanie dokumentacji technicznej. Koszt: środki powiatu 200.000 zł.

Autor:  Biuro Promocji, Kultury i Sportu
STY