Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się 1 marca w Myszkowie, był wspaniałą okazją nie tylko do pokonania symbolicznego dystansu 1963 metrów, ale również zaprezentowania pięknej, patriotycznej postawy. Oddania hołdu tym spośród polskich żołnierzy, którzy do końca pozostali wierni przysiędze złożonej Polsce. Żołnierze ci nie złożyli broni widząc, że jeden totalitaryzm został po wojnie zastąpiony drugim.

bieg0.jpg

Patronat nad Biegiem objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, a współorganizatorem przedsięwzięcia był Powiat Myszkowski i Stowarzyszenie Kijomaniacy.

Dlaczego 1963 metry? Ponieważ właśnie w tym roku oddał życie ostatni z Wyklętych Józef Franczak, który poległ w walce z SB. Jego życie do dziś jest wzorem walki o wolność i wiary, która nie upada.
Do niedzielnego biegu przystąpiło kilkuset biegaczy. Tego dnia nie liczyła się kolejność – ważny był udział. Pobiegli najmłodsi i seniorzy, całe rodziny, przedstawiciele samorządu lokalnego.

Podczas całego wydarzenia aktywnie udzielali się przedstawiciele Powiatu – Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Członek Zarządu Jolanta Koral, Wiceprzewodnicząca Rady Zdzisława Polak, Wiceprzewodniczący Rady Janusz Romaniuk, Radna Powiatu Marlena Wiśniewska, Radny Powiatu Mateusz Kolasa, Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska.

Biegacze wystartowali z Dotyku Jury. Meta miała miejsce przed Domem Kultury, gdzie każdy finiszujący otrzymał medal.

Następnie w sali MDK odbyła się uroczysta część oficjalna, podczas której wręczono symboliczne nagrody wylosowanym osobom – książki, gry edukacyjne, a także wyjazd do Brukseli.
Atmosfera była wspaniała i podniosła.
Na koniec organizatorzy przygotowali patriotyczny występ rapera Tadka Polkowskiego, który porwał wszystkich niesamowitą charyzmą sceniczną.

bieg00.jpgbieg1.jpgbieg10.jpgbieg11.jpgbieg12.jpgbieg2.jpgbieg3.jpgbieg4.jpgbieg5.jpgbieg6.jpgbieg7.jpgbieg8.jpgbieg9.jpg

04

MAR

2020

63601

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

bieg0_609335378.jpg

Zdjęcie: bieg0_609335378.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.