Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Sesja Rady: 3 miliony dla Szpitala Powiatowego w Myszkowie

Szpital Powiatowy w Myszkowie otrzymał dofinansowanie w wysokości 3 mln zł z budżetu państwa na utworzenie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Radni Rady Powiatu podjęli m.in. uchwałę o przekazaniu 200 tys. zł, które zostaną przeznaczone na zakup odzieży ochronnej dla SP ZOZ.
 
Po raz pierwszy w historii radni Rady Powiatu w Myszkowie obradowali w tak wyjątkowych okolicznościach. Maski ochronne, rękawiczki, zachowanie bezpiecznej odległości, specjalnie przygotowana i zdezynfekowana sala sesyjna, brak gości zaproszonych – wszystko to sprawiło, że ostatnia sesja Rady Powiatu przynajmniej na pierwszy rzut oka nie przypominała obrad, do jakich zdążyliśmy przywyknąć. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, były to jednak konieczne środki ostrożności.
 
Radnych przywitał Przewodniczący Wojciech Picheta, który podkreślił szczególny charakter dzisiejszych obrad.
[- Główny cel, jaki w tej chwili stoi przed nami, to że powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby ratować zdrowie i życie mieszkańców powiatu i nie tylko]- stwierdził Przewodniczący, dodając, że dzięki zaangażowaniu parlamentarzystów, Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej i Posła Mariusza Trepki oraz dzięki staraniom Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka, Rada Powiatu może podjąć uchwałę odnoszącą się do możliwości utworzenia w myszkowskim Szpitalu Powiatowym OIOM-u. 
 
Z rezerwy ogólnej budżetu państwa Powiat Myszkowski otrzymał bardzo duże środki finansowe. 
Jak poinformował Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, jest to aż 3.000.000 zł z przeznaczeniem na utworzenie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii wraz z zakupem sprzętu i aparatury medycznej. Środki te zostały przyznane zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów.
Oddział powstanie po przebudowie i modernizacji pomieszczeń w szpitalu. Środki własne Powiatu Myszkowskiego na ten cel wynoszą 1.281.585,22 zł. 
W ramach utworzenia Oddziału przewidziane jest dostosowanie infrastruktury do potrzeb pacjentów w ciężkim stanie przebywających na Oddziałach SP ZOZ. Bezpośrednim celem jest poprawa dostępności i jakości leczenia specjalistycznego.
 
Pilną sprawą było przekazanie 200 tys. zł z budżetu powiatu na środki ochrony osobistej dla SP ZOZ. Radni jednomyślnie za tym zagłosowali.
[- Działamy w stanie wyższej konieczności, więc przekazujemy 200 tys. zł. Są już zamówione maseczki ochronne w liczbie 3 tysięcy sztuk z atestem FP 2. Dziś lub jutro odbierzemy je z hurtowni, a następnie przekażemy Szpitalowi Powiatowemu w Myszkowie] – mówi Starosta Piotr Kołodziejczyk.
 
Ponadto Starosta poinformował, że został złożony wniosek do Urzędu Marszałkowskiego na zakup sprzętu w postaci m.in. respiratorów, USG naczyniowego, RTG, środki ochrony indywidualnej. Do podziału w specjalnej puli między szpitale w Województwie Śląskim jest 24 miliony euro.
 
Wiceprzewodniczący Janusz Romaniuk zadeklarował w złożonym jeszcze przed sesją piśmie, że przekazuje swoją dietę na zakup respiratorów dla Szpitala Powiatowego w Myszkowie. Podczas obrad radny Mariusz Karkocha złożył wniosek, ażeby cała Rada tak uczyniła, lecz - jak podkreślił Przewodniczący Wojciech Picheta, który również zdecydował się przekazać swoją dietę - jest to prawnie niemożliwe i pozostaje w indywidualnej gestii każdego radnego.
 
Transmisję z obrad Rady Powiatu w Myszkowie można oglądać pod linkiem: https://powiatmyszkowski.bip.net.pl/?c=1744
 
sesja.jpg

31

MAR

2020

75584

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

sesja_733068762.jpg

Zdjęcie: sesja_733068762.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.