Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ponad 1,5 mln zł dla Powiatu Myszkowskiego

Powiat otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1.575.309 zł, które zostanie przeznaczone na ważną inwestycję drogową. Dodajmy, że oprócz tego wsparcia, już wcześniej na cele inwestycyjne, nie tylko drogowe, przewidziano 22.698.529 zł. 
 
- Jest to kolejne dofinansowanie dla naszego Powiatu, dzięki któremu poprawie ulegnie jakość infrastruktury drogowej. Obecnie realizujemy szereg ważnych inwestycji na drogach powiatowych, które mają zostać ukończone w tym roku. Dzięki nowym środkom z FDS zakres tych działań znacznie się powiększa – mówi Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk.
 
Środki zostaną przeznaczone na przebudowę drogi powiatowej nr 3804S na odcinku: Myszków ul. Pińczycka – Stara Huta ul. Myszkowska.
 
Jak informuje Dyrektor Powiatowego Zarząd Dróg Zbigniew Cesarz, przetarg na wykonanie prac ma zostać ogłoszony w najbliższym czasie.
Planowane zakończenie robót – 31 października 2020 roku. 

W ramach prac przewiduje się wymianę nawierzchni (dwie warstwy), wykonanie i utwardzenie poboczy, udrożnienie rowów, poszerzenie przepustu.
 
Przypomnijmy, że obecnie Powiat Myszkowski realizuje ważne inwestycje drogowe na trzech odcinkach, a roboty na kolejnych wkrótce się rozpoczną. Prace trwają w ramach zadań: 
 
- Przebudowa DP 2311 S na odcinku 2430 m od ronda (istniejącego) w miejscowości Mzyki do DW 789.
 
- Przebudowa drogi powiatowej nr 1012 S na odcinku ok. 1000 m od miejscowości Gęzyn w kierunku Koziegłów; na odcinku 950 m od ul. Jasnej w Poraju oraz przebudowa mostu nad rzeką Wartą w ciągu DP 1012 S w m. Poraj, ul. Jastrzębska.
  
- Przebudowa drogi powiatowej nr 1715 S w Myszkowie (Nierada) łącznie z robotami na przepuści i przebudową mostu.
  
Ważną inwestycją Powiatu jest także budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Myszkowie, gdzie również trwają prace zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu. 
Realizacja inwestycji została rozłożona na lata 2017-2020. Dzięki zaangażowaniu obecnego Zarządu Powiatu udało się pozyskać na ten cel środki w wysokości 1.959.200 zł, pochodzące z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. 
Hala będzie obiektem z pełnowymiarowym boiskiem do rozgrywania meczów np. siatkówki czy koszykówki i in.
 
Szczegółowe informacje o inwestycjach Powiatu Myszkowskiego można znaleźć, klikając w link: http://www.powiatmyszkowski.pl/aktualnosci/3532/trwaja-inwestycje-powiatu-myszkowskiego
 
fsd1.jpgmzyki1.jpg

24

KWI

2020

29234

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

fsd1_453476198.jpg

Zdjęcie: fsd1_453476198.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.