Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczne obchody upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja nie mogły się odbyć. Tym niemniej, reprezentacja Powiatu Myszkowskiego złożyła okolicznościowy wieniec pod Pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską. O tej samej porze pod pomnikiem zjawił się także Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka.

 

Każdego roku w dzień uchwalenia Konstytucji 3 Maja na ulicach Myszkowa ma miejsce przemarsz, w którym uczestniczą przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, organizacji kombatanckich, służb mundurowych, szkół, przedsiębiorców i wielu mieszkańców. Tym razem jednak święto nie mogło odbyć się w przyjętej od lat formie.

 

Przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego uhonorowali wydarzenia sprzed ponad dwustu lat. Stosowny wieniec złożyli Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Janusz Romaniuk, Członkowie Zarządu Jolanta Koral i Tomasz Ośmiałowski, Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska.

 

Pamiętamy o naszej historii i wydarzeniach, które odegrały w niej ważną rolę. Uchwalenie Konstytucji 3 Maja jest jednym z najbardziej doniosłych momentów w dziejach Polski.

Żyje w pamięci Polaków jako jedno z tych wydarzeń, które po dziś dzień określają naszą świadomość narodową.

 

Pamiętajmy, że nasz kraj w owym czasie znajdował się w nieporównywalnie trudniejszej sytuacji, aniżeli dziś. Dążące do osłabienia Polski ościenne mocarstwa czuwały nad tym, aby nigdy nie narodził się duch odrodzenia, aby tkwiący w wewnętrznym marazmie kraj pogrążał się w coraz większej niemocy.

 

Tak się nie stało. Dzieło naprawy zostało rozpoczęte.

3m2.jpg3m1.jpg3m3.jpg

04

MAJ

2020

87856

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

3m2_229538913.jpg

Zdjęcie: 3m2_229538913.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.