Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dziś przypada 75 rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie. W Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięstwa. Przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego złożyli symboliczny wieniec kwiatów pod Pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską.
 
Z powodu epidemii nie było uroczystości z udziałem kombatantów i weteranów Wojska Polskiego, jednak pamięć o poświęceniu Polaków jest ciągle żywa.
 
Pod pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską symboliczną wiązankę kwiatów złożyli Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Janusz Romaniuk, Członek Zarządu Powiatu Jolanta Koral, Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska.
 
Zakończenie wojny nie było dla Polski wyzwoleniem, jakiego doświadczyły kraje zachodnie. Nasz kraj nie uzyskał pełnej suwerenności i podmiotowości międzynarodowej. Tym niemniej, tego dnia podpisano akt bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy, co definitywnie zakończyło wojnę na naszym kontynencie.
Pamięć o wojnie w Polsce ma szczególny wymiar ze względu na ogrom ludzkich tragedii i wielkość poniesionych strat. Nasi rodacy walczyli na wszystkich frontach i wnieśli w dzieło zwycięstwa nad Niemcami ogromny wkład.
 
Dziś pamiętamy o ich poświęceniu i walce w największym konflikcie zbrojnym w dziejach świata.


8m11.jpg8m22.jpg

08

MAJ

2020

88123

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

8m11_313888521.jpg

Zdjęcie: 8m11_313888521.jpg

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.