Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Inwestycja o dużym rozmachu doczekała się swego finału – dziś miało miejsce uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Szkole Podstawowej w Gniazdowie. Budowę sfinansowano ze środków programu „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. 

Otwarcie zgromadziło wielu znamienitych gości. Na uroczystość przybyli m.in. Europoseł Jadwiga Wiśniewska, Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Mariusz Morawiec, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Slęczka, Sekretarz Gminy Krzysztof Bąk, ks. Wojciech Torchalski i ks. proboszcz Michał Wylazłowski i in. 
Jak podkreśliła Dyrektor placówki Terasa Pakuła-Sosnowska, budowa boska miała wielkie wsparcie ze strony Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej, dzięki której zaangażowaniu obiekt w ogóle miał możliwość powstać. Podziękowania za wsparcie przekazano także Posłowi Mariuszowi Trepce, Staroście Myszkowskiego Piotrowi Kołodziejczykowi.


- Dla mnie Gniazdów będzie zawsze bardzo ważny. Pamiętam, że był moment zagrożenia dla tej szkoły, dla tej społeczności lokalnej. Niemal podjęto wówczas decyzję o zamknięciu placówki. Wtedy trzeba było stanąć po stronie dzieci, młodzieży i rodziców. Dziś widzimy, że szkoła przetrwała, ma już ponad sto lat, ale ciągle jest piękna i świetnie się rozwija. Niech służy uczniom, a my dorośli, będziemy robić wszystko, aby szkoła piękniała i rozwijała się dla was – mówiła Europoseł Jadwiga Wiśniewska.


- Cieszę się, że to boisko wreszcie mogło powstać. Pamiętam, jakie były plany, jak określano przyszłe położenie obiektu. Mamy świetny program „Sportowa Polska”. Pan burmistrz mówił o liczbach, o kwocie 1,6 mln zł. Dodam, że w Powiecie Myszkowskim powstaje hala sportowa z dofinansowaniem prawie 2 mln zł ze „Sportowej Polski”, całość projektu wynosi natomiast 6 mln zł. Infrastruktura sportowa w naszym powiecie staje się coraz lepsza – mówił Starosta Piotr Kołodziejczyk, który wspólnie z Wicestarostą Mariuszem Morawcem przekazali szkole piłki do gry.


Uroczystości towarzyszyła piękna oprawa artystyczna, którą przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Gniazdowie wraz z wokalistkami ze Studia Piosenki w Koziegłowach- Wiktorią Konieczniak i Angeliką Krajewską.

28

WRZ

2020

869

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.