Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiat Myszkowski wraz z jednostkami podległymi wziął udział w akcji charytatywnej „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach 2020”. W ramach akcji przeprowadzono zbiórkę pieniężną na rzecz polskich dzieci i Polaków mieszkających na Kresach. Do specjalnie przygotowanych puszek można było wrzucać pieniądze.

Ze względu na stan epidemiologiczny i związane z tym ograniczenia, zmianie uległa dotychczasowa forma organizowania pomocy. Indywidualne przekazywanie darów rzeczowych zastąpiono zbiórką środków pieniężnych, za które zostaną zakupione artykuły żywnościowe oraz niezwykle potrzebne w tym czasie środki ochrony indywidualnej. 

Koordynatorem akcji w Powiecie Myszkowskim był Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Janusz Romaniuk.

- To bardzo cenne, że mieszkańcy Powiatu Myszkowskiego biorą udział w akcji. Chciałbym podkreślić, ż Powiat jest ważnym łącznikiem między organizatorami przedsięwzięcia, Polakami mieszkającymi na Kresach, a osobami, które udzielają wsparcia - mówi Janusz Romaniuk.

W jednostkach Powiatu zebrano 600 zł. Coroczna akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej, polegającej na wsparciu rodaków mieszkających poza granicami naszego kraju. Nasza solidarność i pamięć podtrzymuje wieź pomiędzy Polską, a Kresami.

03

LIS

2020

557

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.