Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Święto Odzyskania Niepodległości

W tym roku uroczystości upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości nie mogły się odbyć ze względu na pandemię koronawirusa. Reprezentacja Powiatu Myszkowskiego oddała hołd obrońcom ojczyzny pod pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską.

Co roku reprezentacje samorządów, szkół, instytucji i kombatantów wyrażają wdzięczność pokoleniom Polaków, którzy przed 102 laty wywalczyli niepodległość. Przemarsz pod pomnik poprzedzony jest mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława, po czym następuje złożenie okolicznościowych wiązanek, przemówienia i patriotyczne pieśni.

Tym razem tak być nie mogło. Msza święta w intencji ojczyzny, która każdego roku inauguruje uroczystości, celebrowana przez ks. proboszcza Jerzego Wachowskiego, miała ograniczony charakter z uwagi na obowiązujące obostrzenia. Uczestniczyli w niej m.in. Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Przewodniczący Rady Powiatu Wojciech Picheta, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Woszczyk i mieszkańcy miasta.

Przedstawiciele władz państwowych i samorządowych złożyli później symboliczne wiązanki kwiatów przed pomnikiem Poległych za Ziemię Myszkowską.

Odzyskanie niepodległości uczcili również przedstawiciele służb mundurowych, jak również młodzieży. Razem z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Januszem Romaniukiem przed pomnik udali się Jakub Wójcik, Nikola Pęczek, Milena Morawiec - członkowie Forum Młodzieży – formalnej reprezentacji szkół średnich z Powiatu Myszkowskiego, które powołane zostało uchwałą Zarządu Powiatu.
Święto 11 listopada upamiętnia rocznicę odzyskania niepodległości w 1918 roku po 123 latach niewoli. Ustanowione zostało po raz pierwszy w ostatnich latach II Rzeczpospolitej, a przywrócone w 1989 roku. 

 

11

LIS

2020

553

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.