Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Konkurs o Powstaniu Listopadowym rozstrzygnięty

W Starostwie Powiatowym miało miejsce podsumowanie konkursu literackiego „Powstanie Listopadowe 1830-1831. Droga do wolności”. Konkurs był adresowany do uczniów szkół średnich z powiatu myszkowskiego i miał na celu kształtowanie umiejętności literackich oraz rozbudzenie pamięci o Powstaniu Listopadowym. 

Uczestnicy konkursu bardzo poważnie potraktowali temat, ich prace okazały się niezwykle zróżnicowane pod względem, a przy tym wszystkie prezentowały wysoki i wyrównany poziom.

Wręczenie nagród obyło się w sali sesyjnej Starostwa. Ze względu na sytuację związaną z pandemią, sama uroczystość miała kameralny charakter. 

Komisja konkursowa w składzie: dr Krystyna Jasińska – Sekretarz Powiatu, dr Jarosław Durka – nauczyciel, doradca metodyczny z historii w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli „WOM” w Częstochowie, wykładowca Uniwersytetu Opolskiego oraz Marcin Pilis - z Biura Promocji, Kultury i Sportu po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami postanowiła nagrodzić:

I miejsce           Juliusz Woldan – ZS w Żarkach
II miejsce          Wiktor Golik – ZS Nr 2 w Myszkowie
III miejsce         Alicja Świeboda - ZS w Żarkach
III miejsce         Aleksandra Widera - ZS w Żarkach

Wszystkie nagrodzone utwory reprezentowały wysoki poziom literacki. Komisja szczególnie doceniła: ujęcie tematu, oryginalność, poprawność językową i stylistyczną, a także wnikliwość tez zawartych w pracach. 

Zwycięzcy otrzymali karty podarunkowe oraz drobne upominki z rąk Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka, Wicestarosty Mariusza Morawca, Sekretarz Powiatu Krystyny  Jasińskiej oraz Członka Zarządu Jolanty Koral. 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za nadesłane prace oraz zapraszamy do uczestnictwa w konkursie w przyszłym roku. 

22

GRU

2020

540

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.