Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Z inicjatywy Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej w Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbyło się spotkanie w sprawie wymiany lamp drogowych w gminach Koziegłowy i Niegowa. Jest to akcja pilotażowa, w przyszłym roku wymienione będą lampy w pozostałych gminach.

Spotkaniu przewodniczył Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, a uczestniczyli w nim również – Wicestarosta Mariusz Morawiec, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Wójt Gminy Niegowa Mariusz Rembak i Dyrektor ds. Majątku Oświetleniowego TAURON Dystrybucja Waldemar Jemioła.

Obecnie oświetlenie w obu gminach w wielu miejscowościach oparte jest na starej technologii lamp sodowych. Porozumienie samorządów z TAURON-em pozwoli na ich wymianę. Mieszkańcy będą mogli cieszyć się nowym energooszczędnym oświetleniem LED-owym.

W Gminie Koziegłowy wymianie podlega 993 lamp sodowych, natomiast w Gminie Niegowa 641. Należy spodziewać się oświetlenia o barwie uniwersalnej między ciepłą i zimną temperaturą barwową.

Nowe LED-owe lampy będą sprzyjać lepszej widoczności i poprawie bezpieczeństwa na drodze. Inwestycja oznacza również zmniejszenie kosztów energii elektrycznej po stronie samorządów. Wymiana lamp będzie sfinansowana przez TAURON i ma zostać przeprowadzona do końca roku.

09

LUT

2021

759

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.