Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Bezpieczeństwo w Powiecie Myszkowskim

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Myszkowie radni zapoznali się z informacją Komendanta Powiatowego Policji dotyczącej poziomu bezpieczeństwa na terenie całego powiatu w roku 2020.
W większości kategorii poziom bezpieczeństwa wzrósł w porównaniu do lat poprzednich, więc Komendant Powiatowy Policji Marcin Lemański miał do przekazania sporo dobrych wiadomości.
Znacznie poprawiło się bezpieczeństwo na drogach. Ogółem w ubiegłym roku odnotowano 752 zdarzenia drogowe, podczas gdy rok wcześniej było ich ponad 900. Zmniejszyła się również ilość wypadków śmiertelnych – było ich tylko 3 (w roku 2019 – 7, a w 2018 – 16).
Jak zaznaczył Komendant, wpływ na poprawę miało oddanie odcinka autostrady A1, w związku z czym zmniejszył się ruch na DK 1.
Najwięcej zdarzeń drogowych zanotowano w Myszkowie (326), następnie w Koziegłowach (191), Żarkach (117), Poraju (92) i Niegowie (26).
Policjanci stwierdzili mniejszą liczbę zdarzeń związanych z przekraczaniem prędkości. Wypadków z udziałem pieszych było 10, natomiast rok wcześniej stwierdzono ich 14. 
Również mniej było ujawnionych nietrzeźwych osób za kierownicą, co miało zapewne związek z pandemią i zakazem wykonywania badań przesiewowych.
Policjanci z myszkowskiej Komendy bardzo szybko reagowali na wezwania mieszkańców. Średnia szybkość dojazdu na wezwanie wyniosła 9 minut i 26 sekund.
Ważną częścią pracy policji jest reagowanie na przemoc domową. W ubiegłym roku wdrożono 129 procedur niebieskiej karty. Nieco mniej sprawców przemocy niż w poprzednich latach zostało odizolowanych w celu wyeliminowania zagrożenia, jakie stwarzają dla swoich rodzin.
Łącznie KPP w Myszkowie odnotowała 1455 przestępstw. Na uwagę zasługuje wysoki poziom wykrycia, który kształtuje się na poziomie 86 procent. 
Najwięcej przestępstw popełniono w gminach: 
Myszków – 1143, Koziegłowy – 195, Poraj – 120, Żarki – 100, Niegowa – 41.
Ciekawym wskaźnikiem poziomu bezpieczeństwa są statystyki w siedmiu podstawowych kategoriach, które przestawiają się następująco:
- przestępczość rozbójnicza (rozbój, kradzież i wymuszenie rozbójnicze) – 22 przypadki
- bójka i pobicie – 5 przypadków
- kradzież z włamaniem – 95 przypadków
- kradzież cudzej rzeczy – 116 przypadków
- kradzież pojazdu – 6 przypadków
- uszkodzenie ciała – 8 przypadków
- uszkodzenie mienia – 37 przypadków
W zakresie przestępczości gospodarczej odnotowano 609 zdarzeń, a poziom wykrywalności to aż 94,9 procent.
Podana statystyka to tylko niektóre z zakresów czynności, jakie przez cały miniony rok wykonywali policjanci w Powiecie Myszkowskim. Na uwagę zasługuje bardzo wysoki wskaźnik wykrywalności przestępstw, który w niektórych kategoriach sięga 100 procent (przestępczość rozbójnicza, bójka i pobicie, uszkodzenie ciała).

25

LUT

2021

450

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.