Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Myszkowie przedstawiono m.in. sytuację sanitarno-epidemiologiczną w powiecie w roku 2020, informację o inwestycjach drogowych, działaniach Powiatowego Urzędu Pracy. Pojawiła się informacja o zwiększeniu liczby łóżek na Oddziale Covidowym w myszkowskim Szpitalu Powiatowym. 

Po przyjęciu przez radnych porządku obrad, Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk poinformował o sprawozdaniu z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesyjnym, które zostało przesłane do wszystkich radnych. W tym czasie Zarząd oprócz innych spraw bieżących m.in. podjął 18 uchwał, przyjął 6 projektów uchwał Rady Powiatu, zaopiniował 12 wniosków.

Starosta dodał również informację o rozmowach z wójtami i burmistrzami gmin Powiatu Myszkowskiego, w wyniku których samorządy – Powiat Myszkowski oraz gminy Myszków, Koziegłowy, Poraj, Niegowa – będą współfinansować zakup radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji.
Podczas spotkań z wójtami i burmistrzami w Starostwie Powiatowym poruszano także kwestie związane z ciągami pieszo-rowerowymi w ramach wojewódzkich inwestycji drogowych. 

Podczas sesji pojawiła się ważna wiadomość odnoście spraw związanych z pandemią. Oddział Covidowy w Szpitalu ma obecnie 35 łóżek. Ta liczba zostanie zwiększona. W poniedziałek będzie to 30 dodatkowych łóżek covidowych, a w następny piątek – 10. Łącznie liczba łóżek na oddziale wzrośnie do 75.
Jak poninformował Przewodniczący Rady Wojciech Picheta, liczba zajętych łóżek nieustannie się zmienia. Aktualnie Szpital Powiatowy w Myszkowie funkcjonuje w ramach zintegrowanego systemu ratownictwa medycznego.

Następnie został zaprezentowany raport dotyczący stanu sanitarnego w Powiecie Myszkowskim w ubiegłym roku. W pierwszej części Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej poinformował, że w 2020 roku odnotowano 2630 przypadków zachorowań na koronawirusa, z powodu COVID-19 zmarło 51 osób. Kwarantanną objętych było 9807 osób.
Przedstawiono również dane dotyczące innych chorób, m.in. – na boreliozę zachorowało 29 osób, na ospę 39, na grypę – 334.
Pozostałą część sprawozdania stanowi informacja dotycząca m.in. higieny komunalnej i środowiska, ocena jakości wody, higiena żywności i przedmiotów użytku.

Drogi
Radni otrzymali także sprawozdanie Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg dotyczące zadań inwestycyjnych realizowanych w roku 2020.
Zrealizowane zostały następujące zadania drogowe: 
- przebudowa drogi powiatowej 1715S w Myszkowie (Nierada) wraz z przebudową mostu i robotami na przepuście;
- przebudowa DP 2311S w Mzykach
- przebudowa DP 3804S na odcinku Myszków ul. Pińczycka – Stara Huta ul. Myszkowska
- budowa chodnika w ciągu DP 2312S w Cynkowie
- przebudowa DP 1012S od Gęzyna w kierunku Koziegłów oraz od ul. Jasnej wraz z przebudową mostu na Warcie
- wykonanie dokumentacji projektowej DP 3809 Przybynów-Zaborze

Łączna wartość tych przedsięwzięć wynosi niemal 11,5 mln zł.

Podczas sesji przedstawiono również informacje dotyczące sytuacji na rynku pracy, środków na aktywne formy wsparcia dla osób bezrobotnych oraz projektów realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Myszkowie.

Radni podjęli uchwały m.in. w sprawie zwiększenia budżetu na rok 2021 związanych z przeciwdziałaniem COVID-19, zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2021-2033.

Retransmisja z obrad będzie dostępna już wkrótce pod adresem: https://powiatmyszkowski.bip.net.pl/?c=1744

26

MAR

2021

660

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.