Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiat Myszkowski otrzymał dofinansowanie na potrzeby działalności SP ZOZ w Myszkowie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 3.000.000,00 zł zostanie przeznaczone na dwa ważne zadania w Szpitalu Powiatowym. 

Jest to więc kolejna pomoc państwa, która posłuży unowocześnieniu i poprawie dostępności do usług medycznych w Powiecie Myszkowskim. Należy przy tym podkreślić, że środki te są w dużej mierze efektem zaangażowania i wsparcia Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej.

Środki z RIFL zostaną przeznaczone na:
1. Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby SP ZOZ – 1.000.000,00 zł
2.  Przebudowa i modernizacja centralnej sterylizatorni oraz laboratorium wraz z zakupem sprzętu – 2.000.000,00 zł.

- Jestem niezmiernie rad, że te środki trafiły do naszego powiatu. Wnioskowaliśmy o takie sumy, i właśnie tyle dostaliśmy. Celem naszych działań w tym zakresie była i jest dalsza poprawa jakości świadczeń medycznych na naszym terenie. Dlatego postanowiliśmy aplikować o wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wnioski złożyliśmy w grudniu 2020 roku na dwa przedsięwzięcia, które po pierwsze – mają służyć poprawie bezpieczeństwa pacjentów poprzez podniesienie standardów technicznych, a po drugie – pozwalają obniżyć koszty eksploatacji budynków wraz z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Każde wsparcie dla SP ZOZ, zwłaszcza obecnie, kiedy zmagamy się z pandemią koronawirusa, ma ogromne znaczenie zarówno dla mieszkańców, jak i personelu medycznego – mówi Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk.

Szczegółowe informacje nt. wniosków powiatu, które zaowocowały pozyskaniem 3 mln zł:

- Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby SP ZOZ w Myszkowie w celu poprawy jakości powietrza, zwiększenia wykorzystania OZE oraz obniżenia kosztów ponoszonych na zakup energii elektrycznej. Realizacja inwestycji pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego obiektu oraz zabezpieczy potrzeby energetyczne wynikające z uruchomienia nowopowstałych oddz. kardiologii i OIOM.
Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, na potrzeby szpitala, pozwoli na poprawę efektywności energetycznej budynku użyteczności publicznej poprzez zastosowanie systemu energii odnawialnej. Realizacja inwestycji pozwoli na: ograniczenie emisji zanieczyszczeń dzięki efektywnemu wytwarzaniu odnawialnej energii w nowoczesnej instalacji. Poprzez efektywne i racjonalne gospodarowanie zasobami, inwestycja obniży koszty funkcjonowania szpitala ponoszone na zakup energii elektrycznej.
Kwota wnioskowanych środków: 1 000 000 zł
Szacowany koszt inwestycji: 1 000 000 zł

- Przebudowa i modernizacja centralnej sterylizatorni oraz laboratorium wraz z zakupem sprzętu w SP ZOZ w Myszkowie - sprzęt zostanie zainstalowany w miejsce już wyeksploatowanego. Zadanie zwieńczy zakończoną modernizację Oddziału Kardiologii i trwającą OIOM.
Inwestycja pozwoli na poprawę bezpieczeństwa pacjentów oraz dostępu do nowoczesnych świadczeń medycznych. Konsekwencją realizacji inwestycji będzie kompleksowe leczenie pacjentów zapobiegające powikłaniom i pozwalające im powrócić do pracy zawodowej i życia osobistego. Mieszkańcy powiatu zyskają możliwość szybkiego dostępu do nowoczesnych świadczeń medycznych, a powiat i szpital nie będą ponosić kosztów napraw awaryjnego sprzętu, transportu i zlecania usług  prywatnym podmiotom.
Kwota wnioskowanych środków: 2 000 000 zł
Szacowany koszt inwestycji: 2 000 000 zł

 

31

MAR

2021

497

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.