Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W Starostwie Powiatowym w Myszkowie odbyło się spotkanie poświęcone problematyce publicznego transportu zbiorowego na terenie Powiatu Myszkowskiego. 

W spotkaniu uczestniczyli Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Wójt Gminy Niegowa Mariusz Rembak, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Jakub Grabowski. Na zaproszenie starosty na spotkanie przyjechał także Marcin Gromadzki z Public Transport Consulting.

W czasie rozmowy dyskutowano na temat możliwości usprawnienia organizacyjno-ekonomicznego przewozów autobusowych w Powiecie. Starosta z wójtami i burmistrzami rozważają działania w tym kierunku. Najpierw rozważyć należy formy organizacyjne, tak aby ponadgminne przewozy były sprawnie zarządzane. W grę wchodzą rozmaite warianty, np. organizowanie przewozów przez Starostę w zakresie poszerzonym – z objęciem liniami zorganizowanymi przez Powiat Myszkowski także przewozów szkolnych. Innym wariantem jest organizacja przez Starostę przewozów pasażerskich w zakresie międzygminnym. Kolejny wariant to utworzenie związku powiatowo-gminnego.

Każdy z tych wariantów cechuje się specyficznymi rozwiązaniami. Usprawnienie transportu publicznego tak, aby był jak najbardziej wydajny, a przy tym zapewniał mieszkańcom możliwość szybkiego i pewnego dotarcia do celu to ważny aspekt funkcjonowania i współpracy między różnymi jednostkami samorządu terytorialnego.

16

KWI

2021

723

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.