Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W miniony weekend młodzi kolarze ścigali się podczas XVIII Międzynarodowego Etapowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakami Jury”.

Powiat Myszkowski wsparł przedsięwzięcie w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego. Zwycięzców uhonorował  m.in. Wicestarosta Myszkowski Mariusz Morawiec.

Organizatorem przedsięwzięcia był Miejsko-Gminny Ludowy Klub Sportowy „Błękitni” z Koziegłów, którym od lat kieruje Andrzej Chmurzewski.
Historia wyścigu sięga kilkunastu lat, a jego renoma jest znana daleko poza granicami Polski. Nic dziwnego, że każdego roku do startu przystępuje kilkaset uczestników w kategoriach junior młodszy, junior i młodzik.

Pierwsze etapy rozegrano w czwartek, a finał miał miejsce na mecie w Niegowie. Całość była zorganizowana na terenie gmin Żarki i Niegowa.

- Bardzo się cieszę, że taki wyścig odbywa się na terenie naszego powiatu i od wielu lat jest wizytówką naszych młodych kolarzy. Organizacja i przebieg stoją, jak zwykle, na najwyższym poziomie. To znakomita atrakcja nie tylko dla sportowców, ale i mieszkańców, którzy mogą obserwować rywalizację na bardzo wysokim poziome. Przede wszystkim jednak to znakomita forma rozwoju sprawności fizycznej i promocji regularnego uprawiania sportu, jak również przepięknych terenów Jury na terenie Powiatu Myszkowskiego. Gratuluję organizatorom i uczestnikom - mówi Wicestarosta Mariusz Morawiec, który uhonorował najlepszych kolarzy podczas finału.

Po raz kolejny wyścig okazał się wielkim sukcesem. Już dziś zapraszamy na jego przyszłoroczną odsłonę.

18

MAJ

2021

510

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.