Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kolejne dofinansowanie dla Powiatu Myszkowskiego!

Powiat Myszkowski otrzymał dofinansowanie na budowę strzelnicy pneumatycznej w Zespole Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie. Środki w wysokości 160.000,00 zł zostały przyznane w wyniku rozstrzygnięcia konkursu ofert ogłoszonego przez Ministra Obrony Narodowej pn. „Strzelnica w powiecie”.

Konkurs miał na celu nie tylko rozbudowę infrastruktury strzelnic w Polsce i szkolenie młodzieży, lecz także członków organizacji proobronnych, funkcjonariuszy formacji uzbrojonych niewchodzących w skład  Sił Zbrojnych oraz podniesienie atrakcyjności sportu strzeleckiego. 

Nowa strzelnica pneumatyczna będzie znajdować się przy Zespole Szkół Nr 1 w Myszkowie w pomieszczeniu po istniejącej, mniejszej sali gimnastycznej. Wkład finansowy Powiatu Myszkowskiego wynosi 40.000 zł. 

Obiekt będzie dostępny przez cały rok kalendarzowy dla:

  • uczniów ZS nr 1 im. E. Kwiatkowskiego (na zasadzie zajęć podstawowych i dodatkowych z rozszerzonym programem dla klas mundurowych),
  • uczniów pozostałych szkół średnich  znajdujących się na terenie powiatu myszkowskiego (na zasadzie zajęć podstawowych i dodatkowych),
  • uczniów wszystkich zainteresowanych szkół podstawowych powiatu myszkowskiego oraz wszystkich zainteresowanych szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatów ościennych (na zasadzie porozumienia z Zarządcą obiektu),
  • zajęć praktycznych prowadzonych przez Klub Strzelecki LOK w Myszkowie (na zasadzie porozumienia z Zarządcą obiektu).

Wszystkie zajęcia strzeleckie będą prowadzone przez wykwalifikowanych Instruktorów Strzelectwa Sportowego, Dynamicznego i Bojowego, uprawnionych do prowadzenia zajęć w szkołach. Kadra szkoleniowa posiada duże doświadczenie z zakresu nauczania na poziomie podstawowym oraz doskonalenia techniki strzeleckiej. Zajęcia prowadzone przez Instruktorów uzupełnią działalność dydaktyczno-wychowawczą zajęć szkolnych w dziedzinie obronności państwa.

Strzelnica będzie wyposażona w  6 szt pistoletów pneumatycznych wraz z osprzętem, 6 szt  karabinków pneumatycznych wraz z niezbędnym osprzętem, transportery tarcz z niezbędnymi osłonami, maty do strzelania z pozycji leżącej, wałki do strzelania z pozycji klęczącej, taborety regulowane do treningu wstępnego, okulary ochronne, śrut, tarcze papierowe, dwie szafy metalowe do przechowywania karabinków i pistoletów pneumatycznych, lustra do ćwiczenia bezstrzałowego, przesłony boczne oraz stanowiska strzeleckie.

 

15

CZE

2021

415

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.