Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Kolejne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W sali sesyjnej Urzędu Miasta w Myszkowie odbyło się kolejne posiedzenie Komisji  Bezpieczeństwa i Porządku przy Staroście Myszkowskim.

Z uwagi na fakt, że w Starostwie działa punkt szczepień, spotkanie odbyło się w Urzędzie. Posiedzeniu przewodniczył  Piotr Kołodziejczyk Starosta Myszkowski - Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. 
Następnie Komisji Komendant Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie insp. mgr Marcin Lemański przedstawił informację dot. bezpieczeństwa na drogach powiatu myszkowskiego oraz informację dotyczącą zabezpieczenia kąpielisk i miejsc wypoczynku letniego na terenie powiatu.
W minionym roku poziom bezpieczeństwa w tych sferach poprawił się w stosunku do lat poprzednich.
Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie kpt. Mateusz Nocuń zapoznał zebranych z informacją dot. działań KP PSP w sezonie „grzewczym”.
Na temat zimowego utrzymania dróg – wraz z omówieniem potrzeb wykonania remontów cząstkowych dróg, zadań z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego – wypowiedział się Tomasz Michałek – Zastępca Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Myszkowie.
 
Kolejnym punktem posiedzenia było omówienie przez przedstawicieli policji, straży, szkół i Powiatowego Inspektora Sanitarnego akcji „BEZPIECZNE WAKACJE 2020”.
Służby nadzorują kąpieliska i zbiorniki wodne, prowadzą rozpoznanie, w jakich miejscach są organizowane zbiorowe wyjazdy. Podejmowane są także działania profilaktyczne i informacyjne.

Podczas obrad przyjęto sprawozdania z Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku:
Piotr Kołodziejczyk - Przewodniczący Komisji, Starosta Myszkowski
Mariusz Morawiec - Wicestarosta Myszkowski
Włodzimierz Żak - Burmistrz Miasta Myszkowa
Dorota Kaim-Hagar - Radna Powiatu Myszkowskiego
Zdzisława Polak - Radna Powiatu Myszkowskiego
insp. Marcin Lemański - Komendant Powiatowy Policji  w Myszkowie

Poza członkami w spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście:
Prokurator Prokuratury Rejonowej w Myszkowie Małgorzata Ziernicka-Łubianka, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak,
Wójt Gminy Niegowa Mariusz Rembak, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Jakub Grabowski, Dyrektor ZS nr 1 Eugeniusz Bugaj, Dyrektor ZS nr 2 Jerzy Bryś, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Jacek Trynda,  reprezentująca PSSE w Myszkowie Jolanta Gurbała, 
Zastępca Dyrektora PZD Tomasz Michałek, Zastępca Komendanta PSP kpt. Mateusz Nocuń.

01

LIP

2021

417

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.