Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Spotkanie w sprawie ulicy Koziegłowskiej

W starostwie powiatowym odbyło się spotkanie Radnych Rady Miasta w Myszkowie i Rady Powiatu odnoście budowy chodnika i ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu ulicy Koziegłowskiej.

Na zaproszenie Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka w spotkaniu wzięli udział Radni Rady Miasta Myszkowa i Radni Rady Powiatu: Magdalena Balwierz, Eugeniusz Bugaj, Sławomir Jałowiec, Zofia Jastrzębska, Andrzej Jastrzębski, Norbert Jęczalik, Rafał Kępski, Dominik Lech, Halina Skorek-Kawka, Jacek Trynda, Adam Zaczkowski, Tomasz Załęcki. W spotkaniu uczestniczyła także Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska, która jako była radna Sejmiku Śląskiego była zaangażowana działania dot. ulicy Koziegłowskiej.

Inwestycja na drodze wojewódzkiej polegająca na wybudowaniu ciągu pieszo-rowerowego byłaby możliwa w montażu finansowym, w którym połowę środków przeznacza Województwo Śląskie, a drugą połowę wspólnie – Powiat Myszkowski i Miasto Myszków.
Trzeba tu wskazać, że mowa o drodze bardzo często uczęszczanej, na której ruch kołowy jest stwarza zagrożenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Starosta Piotr Kołodziejczyk poinformował Radnych Miasta Myszkowa o potrzebie wspólnego podjęcia działań. Aby to mogło nastąpić, konieczne sporządzenie porozumienia na linii Powiat-Miasto Myszków, które byłoby obustronną deklaracją woli. Obie rady muszą podjąć stosowne uchwały w tej sprawie.

Realizacja inwestycji miałaby nastąpić w 2024 roku, przy czym Starosta zaznaczył, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby inwestycja mogła być przeprowadzona rok wcześniej. Starosta zamierza podnieść tę kwestię w Urzędzie Marszałkowskim, jak również kwestię kosztorysu, który w opinii zebranych jest zbyt wysoki.

Po obu stronach można dostrzec dobrą wolę, więc wiele wskazuje na to, że obu samorządom uda się porozumieć i wspólnie wygenerować środki konieczne na przeprowadzenie ważnej dla mieszkańców inwestycji.

28

LIP

2021

542

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.