Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nasz Talent – koncert finałowy po raz czwarty

Po raz czwarty gościliśmy na scenie Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie finalistów Festiwalu „Nasz Talent” im. Henryka Gmitra, przedsięwzięcia, które już stało się ważnym elementem oferty kulturalnej, skierowanej do dzieci i młodzieży z Powiatu Myszkowskiego. Podobnie, jak w minionych latach, i tym razem niedzielny koncert okazał się wielkim sukcesem młodych wokalistów. Wspaniała atmosfera, przepiękne brzmienia i muzyka na najwyższym poziomie gwarantowały niezwykłe przeżycia. I tak właśnie było. Organizatorem Festiwalu jest Powiat Myszkowski przy współudziale ośrodków kultury z każdej gminy. yes

W Powiecie Myszkowskim nie brakuje uzdolnionych dzieci i utalentowanej młodzieży. Każdego roku można się o tym przekonać podczas koncertu finałowego. Jednak cechą szczególną Festiwalu jest nie tylko sam akt występu na scenie, ale również długie przygotowania i udział w warsztatach wokalno-scenicznych. To właśnie ten aspekt czyni Festiwal czymś wyjątkowym. Młodzi artyści pod czujnym okiem profesjonalnych muzyków pobierają nauki podstaw wokalistyki. 
Koncert finałowy był więc zwieńczeniem pracy, której efekty zachwyciły publiczność.

Finał rozpoczął się o godzinie osiemnastej. Na widowni zasiadło wielu znamienitych gości – Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska, gospodarze finału Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk i Wicestarosta Mariusz Morawiec, Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer, Burmistrz Miasta Myszkowa Włodzimierz Żak, Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Myszkowie Zdzisława Polak, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Myszkowa Zofia Jastrzębska, Członek Zarządu Powiatu Jolanta Koral, Radni Powiatu Myszkowskiego Marlena Wiśniewska, Anna Socha-Korendo, Andrzej Jastrzębski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie Sergiusz Wiśniewski, Magdalena Gmiter-Sikorska, Dyrektor MDK w Myszkowie Aleksandra Podgórska.

W tym roku eliminacje do koncertu finałowego przybrały inną formę, aniżeli w latach poprzednich. Zamiast etapów szkolnego i gminnego, uczestnicy przesyłali nagrania na specjalnie w tym celu utworzony adres e-mail. Wpłynęło niemal 200 zgłoszeń, spośród których jurorzy – Weronika Skalska i Kosma Kalamarz – wyłonili 25 osób do finału w etapie powiatowym.
Finał został podzielony na kategorie: przedszkola, klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8, szkoły średnie.

Już na kilka dni przed koncertem zaczęły się warsztaty wokalno-sceniczne. Od samego początku, od pierwszej odsłony festiwalu, cieszą się one wielkim zainteresowaniem. Możliwość nauki śpiewu pod okiem znakomitych artystów to również specyficzna nagroda dla wszystkich występujących w koncercie finałowym. Bez wątpienia rady, jakich udzielili swoim podopiecznym Weronika Skalska i Piotr Tłustochowicz (przy akompaniamencie Kosmy Kalamarza i Tomasza Wójcika) były bezcenne i z pewnością zaowocują w przyszłości. 
Dzięki warsztatom jakość wykonania poszczególnych piosenek rosła z dnia na dzień. Młodzi soliści nabrali pewności siebie, zapoznali się ze sceną i przede wszystkim – wprowadzili do swoich interpretacji elementy wyćwiczone podczas lekcji warsztatowych. To sprawiło, że finał był koncertem na wielką skalę.

Koncert jak zwykle był wypełniony niezwykłymi emocjami. Orkiestra festiwalowa zabrzmiała przepięknie, a scena tonęła w wymyślnym oświetleniu. W takiej atmosferze uczestnicy konkursu mogli zaprezentować to, co mieli najlepszego. 

Jak zwykle całość rozpoczęła najmłodsza grupa – przedszkolaków. To zupełnie niezwykłe, kiedy można zobaczyć, jak uzdolnione są kilkuletnie dzieci. Uczestnicy z każdej kolejnej kategorii dawali z siebie wszystko, dzięki czemu koncert ani na chwile nie tracił na dynamice, salę wypełniał niezwykły festiwalowy nastrój.
Artystom akompaniowała Orkiestra Festiwalowa w składzie: Sebastian Ruciński – gitara, Tomasz Wójcik – gitara, Michał Rorat – piano, Kosma Kalamarz – gitara basowa, Tomasz Machański – instrumenty perkusyjne, Weronika Skalska i Piotr Tłustochowicz – chórki.

Wykonawcy mogli więc śpiewać z towarzyszeniem instrumentów. To zupełnie inne doświadczenie niż śpiew do podkładu puszczanego z płyty. Dzięki warsztatom i próbom, wykonawcy sprostali zadaniu. 

Po występie najstarszej kategorii, jury udało się na naradę. W tym roku finalistów oceniali Jacek Bończyk, Ana Andrzejewska, Justyna Hubczyk-Piechota. Mieli trudne zadanie, ponieważ poziom występów był nadzwyczaj wysoki. 

W czasie obrad jury wszystkim uczestnikom pogratulował Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk. Podkreślił, że tego typu doświadczenie jest dla młodych artystów bardzo ważnym przeżyciem. 
- Organizując Festiwal, odnosimy się do idei wszechstronnego rozwoju, kształtowania osobowości poprzez doznania artystyczne na różnych poziomach. To wszystko oddziałuje na młodego człowieka, który uczestniczy w tak ważnym dla niego przedsięwzięciu- mówi Starosta Piotr Kołodziejczyk.

Następnie cudowny recital dali Weronika Skalska i Piotr Tłustochowicz, który – zupełnie nieoczekiwanie dla publiczności – zaprosił Starostę Piotra Kołodziejczyka do wspólnego występu. Obaj panowie zachwycili publiczność kapitalnym wykonaniem!

Starosta ufundował także własną, osobistą nagrodę dla jednego z uczestników, który zrobił na nim szczególne wrażenie.

Następnie z obrad powrócili jurorzy, którzy przedstawili protokół. Jacek Bończyk pogratulował wszystkim uczestnikom, zaznaczając, że poziom festiwalu jest bardzo wysoki, a wybór okazał się trudnym zadaniem. 

Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca była karta podarunkowa o wartości 1000 zł, za drugie miejsce – 600 zł, za trzecie – 400 zł. Każdy z uczestników otrzymał również nagrodę specjalną ufundowaną przez Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską. Do tego wszyscy otrzymali pakiet gadżetów Powiatu Myszkowskiego.

A oto werdykt jury:

Przedszkola:

1. Natalia Kopacz
2. Wojciech Tyrała
3. Laura Janocha

Wyróżnienia: Kalina Woszczyk, Łucja Maszczyk

Klasy 1-3

1. Magdalena Kot
2. Natalia Haładus
3. Natalia Feret

Wyróżnienia: Zuzanna Pisarska, Blanka Sołtys

Klasy 4-6

1. Zosia Wójcik
2. Łucja Piecuch
3. Kuba Potempski

Wyróżnienia: Agata Idziak, Roksana Dyrka

Klasy 7-8

1. Julia Tkacz
2. Magdalena Bąk
3. Anna Polak

Wyróżnienia: Igor Jerz

Szkoły średnie

1. Zuzanna Kuta
2. Natalia Kot
3. Wiktoria Konieczniak

Wyróżnienia: Nadia Hutna, Kamila Góral


Gratulujemy wszystkim wykonawcom i zapraszamy do eliminacji w przyszłym roku!
Bardzo dziękujemy ośrodkom kultury w Powiecie Myszkowskim, patronom, Orkiestrze Festiwalowej, firmie Modus Sound za nagłośnienie, Tomaszowi Prusinowskiemu za oświetlenie koncertu, obsłudze technicznej. 
Fot. Mariusz Knieja

06

WRZ

2021

1304

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.