Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nowy aparat nerkozastępczy w Szpitalu Powiatowym

Myszkowski Szpital Powiatowy dysponuje zupełnie nowym aparatem do ciągłej terapii nerkozastępczej. Urządzenie o wartości ponad 100.000 zł zostało pozyskane z Agencji Rezerw Materiałowych.

Aparat do ciągłej terapii nerkozastępczej cytrynianowo-wapniowej „multiFiltrate Pro” firmy Fresenius, bo tak brzmi jego pełna nazwa, to bardzo nowoczesny sprzęt, który został umieszczony na Oddziale Intensywnej Terapii i Anestezjologii (OIOM). To już drugie tego rodzaju urządzenie w Szpitalu.

Terapia nerkozastępcza jest dedykowana pacjentom we wstrząsie w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Ogromnie ważną cechą urządzenia jest jego ciągłe działanie. Zastępuje ono pracę nerek na dłuższy czas, co umożliwia prowadzenie efektywnego leczenia niepracujących organów.

Pozyskanie przez Powiat Myszkowski tego aparatu jest ważne również z tego powodu, że obecnie można leczyć dwóch pacjentów równocześnie, dzięki czemu zmniejsza się prawdopodobieństwo decydowania o większej zasadności użycia w rozmaitych przypadkach

28

PAŹ

2021

496

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.