Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Lepsza komunikacja: powstaje związek powiatowo-gminny

Dziś na sesji Rady Powiatu przyjęto uchwałę o utworzeniu Związku Powiatowo-Gminnego „Jedźmy razem!”. Jest to wspólna inicjatywa Starosty Myszkowskiego Piotra Kołodziejczyka oraz Wójtów i Burmistrzów gmin w Powiecie Myszkowskim. yes

Związek docelowo będzie wypełniał rolę organizatora publicznego transportu zbiorowego na liniach tworzących sieć komunikacyjną w powiatowo-gminnych przewozach pasażerskich na terenie działalności Związku.

Jak czytamy w uzasadnieniu - Starosta Myszkowski oraz Wójtowie i Burmistrzowie gmin: Koziegłowy, Niegowa, Poraj i Żarki podejmują wspólną realizację zadań w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego na terenie działalności Związku - w formie związku powiatowo-gminnego. 

Konsultacje dotyczące utworzenia Związku zostały przeprowadzone wcześniej. Wypracowano podczas nich optymalną formułę organizacyjną . W wyniku poczynionych uzgodnień zaproponowano utworzenie Związku Powiatowo-Gminnego pod nazwą „Jedźmy razem!”.

Po rejestracji Związku w rejestrze Ministra właściwego do spraw administracji oraz z dniem ogłoszenia Statutu, Związek posiadał będzie osobowość prawną i będzie wykonywał zadania publiczne we własnym imieniu i na własną odpowiedzialność. Rejestracja Związku poprzedzona musi być szeregiem prac proceduralnych, m.in. przyjęciem przez Rady zainteresowanych Gmin i Powiatu uchwał o utworzeniu związku oraz przyjęcia statutu Związku. 

Radni podczas sesji przyjęli również Statut Związku, który został wcześniej uzgodniony z Wojewodą Śląskim. Statut po rejestracji podlega ogłoszeniu w wojewódzkim dzienniku urzędowym.

25

LIS

2021

421

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.