Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Na Dotyku Jury w Myszkowie odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem wilczym" pod patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej. Stowarzyszenie Aktywna Jura organizuje to wydarzenie każdego roku. Uczestnicy mają do przebiegnięcia dystans 1963 metrów. Długość trasy jest symbolicznym odwołaniem do roku, w którym zginął Józef Franczak „Lalek”. 

W tegorocznym biegu uczestniczyło ponad 300 biegaczy, co jest dowodem na to, jak wielką popularnością cieszy się to przedsięwzięcie. W tym roku miało ono szczególny wymiar ze względu na toczącą się wojnę w Ukrainie, do czego w swoim przemówieniu nawiązała Europoseł Jadwiga Wiśniewska, podkreślając pomoc Polaków.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Poseł na Sejm RP Mariusz Trepka, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Śląski Kurator Oświaty w Katowicach Urszula Bauer. 
Przybyli również przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego i samorządów gminnych – Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, dwoje Wiceprzewodniczących Rady Powiatu w Myszkowie - Zdzisława Polak i Janusz Romaniuk, Członkowie Zarządu Powiatu Jolanta Koral i Tomasz Ośmiałowski, Radni Rady Powiatu Marlena Wiśniewska i Mateusz Kolasa, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Urszula Koral, Sekretarz Powiatu Myszkowskiego Krystyna Jasińska. 

Zjawili się również przedstawiciele samorządów spoza Powiatu Myszkowskiego, służb mundurowych, działaczy społecznych i mieszkańcy. 

Po przekroczeniu mety przez wszystkich biegnących nastąpiło wręczenie nagród, które odebrali biegacze, a także uczestnicy wcześniej przeprowadzonych konkursów, które poświęcone zostały Żołnierzom Wyklętym. yes

Jak co roku Biegowi towarzyszyła wspaniała atmosfera, a wszystko zostało znakomicie zorganizowane. yes

07

MAR

2022

199

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.