Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Na terenie Zespołu Szkół nr 1 im. E. Kwiatkowskiego odbył się Festyn Integracyjny „Jesteśmy razem”, podczas którego uchodźcy z Ukrainy mieli okazję poznać mieszkańców naszego powiatu i wspólnie uczestniczyć w konkursach, zabawach i koncertach. 

Niedzielne popołudnie w ZS nr 1 miało szczególny wymiar. Polacy i Ukraińcy, którzy zostali zmuszeni opuścić kraj, mieli szansę lepiej się poznać i spędzić wspólnie nieco czasu. Pogoda dopisała, a dzięki świetnej organizacji, udało się zorganizować wspaniałą imprezę.

Na Festyn przyszło kilkaset osób. Nad całością czuwała Dyrektor ZS nr 1 Mariola Majewska. W organizację włączyło się wiele stowarzyszeń i firm, które zupełnie bezkosztowo zaproponowały swoje atrakcje.

Festyn odwiedzili przedstawiciele Powiatu Myszkowskiego – Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Mariusz Morawiec, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Zdzisława Polak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Janusz Romaniuk, Członek Zarządu Powiatu Jolanta Koral, Radni Rady Powiatu Marlena Wiśniewska, Rafał Kępski, Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska.

Podczas Festynu odbywały się zabawy dzieci z animatorami, na dmuchańcu, toczyły się konkursy sportowe na boisku orliki w hali sportowej, można było pobrać nauki gry w tenisa, pomalować sobie twarz „na wesoło”, poprawić wygląd w salonie fryzur dziecięcych. 

Duże zaciekawienie wzbudziły pokazy strażackie oraz koncerty Julii Tkacz, zespołu „Z jedynki” czy Zespołu Pieśni i Tańca „Zawiercie” bądź Roberta Machury. Podczas Festynu można było spróbować pysznych wyrobów KGW Mysłowianki bądź świetnej grochówki i żurku, przygotowanego przez Myszkowski Klub Motocyklowy i wziąć udział w warsztacie robienia lampionów przez Spółdzielnię Socjalną Twoja przestrzeń, jak również poczytać książki w języku ukraińskim z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Dla najmłodszych wyjątkową postacią był towarzyszący policjantom z myszkowskiej Komendy – Sznupek. 
 

Festyn przebiegał we wspaniałej atmosferzeyes

 

28

MAR

2022

246

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.