12 rocznica Katastrofy Smoleńskiej

10 kwietnia w Myszkowie miała miejsce uroczystość poświęcona 12 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński z Żoną Marią Kaczyńską.

W kościele na Mijaczowie odbyła się msza święta w intencji ofiar, którą celebrował ks. proboszcz Jan Batorski.

Na uroczystość przybyło wielu gości, reprezentantów instytucji publicznych i organizacji, którzy złożyli symboliczne wiązanki pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy, a także zapalili znicze pod dębami pamięci, które zostały przed laty - z inicjatywy Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej - zasadzone w specjalnie przygotowanych miejscach na na terenie plebanii. Dęby upamiętniają oficerów zamordowanych w Katyniu i ofiary Katastrofy Smoleńskiej.

Wśród gości znaleźli się m.in. Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Zdzisława Polak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Janusz Romaniuk, Członkowie Zarządu Powiatu Myszkowskiego Jolanta Koral, Tomasz Ośmiałowski, Radni Powiatu Myszkowskiego Marlena Wiśniewska, Mateusz Kolasa, Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy Jacek Ślęczka, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Urszula Koral, Sekretarz Powiatu Myszkowskiego Krystyna Jasińska, Kierownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Jarosław Jaskólski, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie Sergiusz Wiśniewski, Komendant Powiatowy Policji w Myszkowie Marcin Lemański, Dyrektor Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach Danuta Służałek-Jaworska.
Uroczystość odbyła się w godzinach porannych.

Autor:  Biuro Promocji, Kultury i Sportu