Logo: Powiat Myszkowski
Powiat Myszkowski

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Finał Festiwalu "Nasz Talent"

Finał piątej odsłony Festiwalu Muzycznego im. Henryka Gmitra „Nasz Talent” już za nami. I tym razem nie zabrakło wielkich emocji, wspaniałej muzyki i niezapomnianych solowych interpretacji. Wykonawcy ze wszystkich pięciu kategorii dali niezwykły popis umiejętności, dowodząc swojego talentu wokalnego. Wszystko to we wspaniałej oprawie wizualno-dźwiękowej, jaka towarzyszyła pięknym aranżacjom poszczególnych utworów. Jak co roku całość organizował Powiat Myszkowski we współpracy z przedszkolami, szkołami oraz ośrodkami kultury.

W sali Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie wystąpiło 26 finalistów, którzy przebrnęli gęste sito eliminacji. Oznacza to, że w finałowej gali wzięli udział najlepsi z najlepszych. Wypada przypomnieć, że „Nasz Talent” jest festiwalem trzyetapowym, a koncert finałowy to zwieńczenie wcześniejszych poziomów eliminacji – szkolnego i gminnego. Jeśli uwzględnimy wszystkie etapy, okaże się, że łącznie w Festiwalu bierze udział kilkaset osób. Ci najlepsi spotykają się podczas koncertu finałowego.
Eliminacje szkolne i powiatowe
W pierwszym etapie dzieci i młodzież prezentują swoje wykonania w przedszkolach i szkołach, gdzie wyłaniani się pierwsi zwycięzcy. To oni awansują na kolejny poziom eliminacji, który obejmuje wszystkie placówki oświatowe w danej gminie.
Następnie rozpoczyna się drugi etap, który prowadzą ośrodki kultury: Miejski Dom Kultury w Myszkowie, Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach, Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Gminny Ośrodek Kultury w Poraju, Gminny Ośrodek Kultury w Niegowie. To tam jury decyduje o tym, komu uda się awansować do trzeciego etapu Festiwalu, jakim jest koncert finałowy.
Warsztaty

Ważnym elementem całości są warsztaty wokalne, uzupełnione o naukę zachowania scenicznego, w których biorą udział wszyscy finaliści. W tym roku było to 26 osób. 

Młodzi wykonawcy, którzy awansowali do etapu powiatowego, mieli okazję przez kilka dni pobierać naukę, która z pewnością zaowocuje w przyszłości. Podobnie jak poprzednio, również w tym roku finaliści mieli okazję przebywać z muzykami wiele godzin, ćwiczyć i szlifować swoje umiejętności, w tym przede wszystkim technikę śpiewu.

Pod okiem Weroniki Skalskiej i Piotra Tłustochowicza przy akompaniamencie Kosmy Kalamarza i Tomasza Wójcika młodzi adepci śpiewu pilnie szlifowali swoje umiejętności.
Najbardziej wartościowym elementem warsztatów była możliwość uzyskania fachowych porad dotyczących rozmaitych aspektów wokalistyki – np. oddechu, emisji głosu, intonacji itp.

Doświadczenia, jakie uczestnicy zdobyli w czasie tych kilku dni, są czymś, co pozwoli im jeszcze lepiej rozwijać swoje talenty, a przede wszystkim popchnie ich na właściwą drogę. Z pewnością nabrali pewności siebie i uwierzyli w swe umiejętności.

Finał yes

Piąty koncert finałowy Festiwalu znów przeniósł zgromadzonych w sali MDK widzów do zupełnie innego świata. Świata pięknych dźwięków i oprawy muzycznej. Po kilkudniowych warsztatach i kilku próbach całość wypadła rewelacyjnie, a młodzi artyści pokazali się z jak najlepszej strony.
Gospodarzem koncertu finałowego byli Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk i Wicestarosta Mariusz Morawiec. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. – reprezentujący Powiat Myszkowski: Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Wojciech Picheta, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Myszkowie Zdzisława Polak, Członek Zarządu Powiatu Jolanta Koral, Radni Rady Powiatu w Myszkowie Rafał Kępski, Mateusz Kolasa, Sekretarz Powiatu Myszkowskiego Krystyna Jasińska. 
Zjawili się także reprezentanci samorządu gminnego – Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, Wójt Gminy Niegowa Mariusz Rembak, Skarbnik Gminy Żarki Dorota Mucha.
Na sali obecna była także Magdalena Gmiter-Sikorska, córka patrona Festiwalu, którym jest Henryk Gmiter, muzyk, wieloletni instruktor muzyczny i wychowawca młodzieży.

Wśród gości znaleźli się również Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie Aleksandra Podgórska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju Magdalena Ryziuk-Wilk, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach Magdalena Brzegowska.
Podobnie, jak miało to miejsce w poprzednich latach, koncert został podzielony na występy w poszczególnych kategoriach. Wykonawców oceniało jury, w którym zasiedli wspaniali artyści – Marcin Jajkiewicz, Karolina Leszko, Nicole Kulesza.

Emocji było co niemiara. Scena rozbrzmiewała doskonałym dźwiękiem, a publiczności udzieliła się świetna, nastrojowa atmosfera.
Pierwsza wystąpiła najmłodsza grupa – przedszkolaków. Dzieci znakomicie poradziły sobie z zapanowaniem nad sceną i publicznością. Kilkudniowe warsztaty okazały się niezastąpione: pomogły opanować stres, dzięki czemu występy zrobiły na publiczności duże wrażenie. 
Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich edycjach Festiwalu, kolejne kategorie wykonawców wnosiły do świetnej atmosfery swoją cegiełkę, dzięki czemu koncert z minuty na minutę nabierał rozpędu. Wykonawców cechowała pewność siebie i sceniczna dynamika, co było w dużym stopniu wynikiem wcześniejszych zajęć instruktażowych pod okiem profesjonalistów. 

W czasie każdego koncertu ogromną rolę odgrywa brzmienie zaaranżowanych wcześniej utworów. To w dużej mierze od tego zależy jak wypadnie całość i jakie wrażenia odniesie publiczność. A to wszystko zapewniła właśnie Orkiestra Festiwalowa, która wystąpiła w składzie: gitary – Sebastian Ruciński, Tomasz Wójcik, Michał Delorm, instrumenty klawiszowe – Wojciech Królikowski, Łukasz Piechota, gitara basowa – Kosma Kalamarz, Brian Dors, perkusja – Tomasz Machański, chórki Weronika Skalska, Piotr Tłustochowicz, Michał Radwan.
Dzięki obecności orkiestry, jakość koncertu stała na bardzo wysokim poziomie, a całość zaowocowała wspaniałą atmosferą.

Kiedy jury obradowało, do młodzieży i widzów zwrócił się Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, który podziękował wszystkim artystom za znakomity koncert, gratulując wszystkim uczestnikom i podkreślając znaczenie warsztatów wokalno-scenicznych, dzięki którym osiągnięto tak wysoką jakość koncertu.
I tym razem Starosta – na prośbę Piotra Tłustochowicza, zgodził się zaśpiewać. Tym razem wykonał piosenkę „Nieznajomy”.

Następnie zabrała głos Jolanta Koral, Członek Zarządu Powiatu Myszkowskiego, która również wyraziła wielkie uznanie dla talentów wszystkich wykonawców, a także przekazała gratulacje od Europoseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej, która ufundowała dla finalistów nagrody.
Jolanta Koral podkreśliła również, że dzięki wsparciu Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej udało się pozyskać środki z Ministerstwa Kultury w wysokości 1,2 mln zł, które zostaną przeznaczone na remont Myszkowskiego Domu Kultury. Dzięki tym zmianom młodzież będzie miała jeszcze lepsze warunki do rozwijania swoich talentów.

Zanim jury wróciło z podsumowaniem koncertu, na scenie pojawili się Weronika Skalska i Piotr Tłustochowicz, którzy dali niesamowity recital.
W opinii jury koncert finałowy był wspaniałym i stojącym na bardzo wysokim poziomie przedsięwzięciem. Marcin Jajkiewicz zaznaczył, że każdy z uczestników był zwycięzcą. Udział w tak zaawansowanej imprezie kulturalnej świadczy o zdolnościach i talencie młodzieży.

Nagrodą za pierwsze miejsce w każdej kategorii była karta podarunkowa na 1000 zł, drugie miejsce – 600 zł, trzecie miejsce – 400 zł. Do tego zwycięzcy otrzymali nagrody Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej i zestaw gadżetów Powiatu Myszkowskiego.

Specjalną nagrodę ufundował Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, którą otrzymała Magdalena Bąk.

Poniżej przedstawiamy ostateczny werdykt jury i wspólne zdjęcia poszczególnych kategorii z Orkiestrą, gospodarzami Festiwalu:

Przedszkola:
1 miejsce: Antonina Suchecka – Laleczka z saskiej porcelany
2 miejsce: Liliana Kolasa – A ja mam psa
3 miejsce: Laura Janocha – Góry do góry
Wyróżnienia: Marcin Borowy - Podróżnik
(w tej kategorii nie mogła wystąpić – z powodu choroby - Hanna Małolepsza, która zakwalifikowała się do koncertu finałowego i brała udział w warsztatach)

Klasy I-III
1 miejsce: Nikola Leszczyńska – Śpiewam i tańczę
2 miejsce: Natalia Kopacz – Ulubiona sukienka
3 miejsce: Jagoda Chatys – Pół kroku stąd
Wyróżnienia: Maja Mehal – Riptide, Amelia Tręda – Śpiewam i tańczę

Klasy IV-VI
1 miejsce: Kuba Potempski – Nieznajomy
2 miejsce: Zosia Wójcik – Miałeś być
3 miejsce: Łucja Piecuch – Czas nas uczy pogody
Wyróżnienia: Natalia Feret – All of me, Magdalena Kot – nie bój się chcieć

Klasy VII-VIII
1 miejsce: Oliwia Nowak – Heather
2 miejsce: Julia Wiewióra – Zabierz tę miłość
3 miejsce: Hanna Rehlich – Gołębi song
Wyróżnienia: Katarzyna Dyszy – Byle jak

Szkoły ponadpodstawowe
1 miejsce: Julia Tkacz – Unbreak my heart
2 miejsce: Magdalena Bąk – Jeszcze w zielone gramy
3 miejsce: Wiktoria Konieczniak – Wielka dama
Wyróżnienia: Kamila Góral – Say you love me, Zuzanna Kuta – All I want, Maja Puszczewicz – Naprawdę chcę, Kasia Ząbkiewicz – Prawda o nas

Gratulujemy wszystkim uczestnikom koncertu finałowego! Zapraszamy za rok!yes

Pod względem organizacyjnym powiat myszkowski uzyskał wsparcie przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jak również placówek edukacyjnych o ośrodków kultury: Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie, Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach, Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju, Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowie. 
Wyrazy uznania należą się Tomaszowi Prusinowskiemu i Grzegorzowi Prusinowskiemu za rewelacyjne oświetlenie, Firmie ModuSound za niezapomniane wrażenia dźwiękowe, Mariuszowi Kniei za obsługę fotograficzną, Pizzerii Capri, Orkiestrze Festiwalowej, Mariuszowi Kaczmarczykowi i ekipie technicznej MDK.

Autor:  Biuro Promocji, Kultury i Sportu
02
MAJ
2022
1188
razy
czytano

522/4321

Na skróty

Zobacz najpotrzebniejsze linki

Powiat Myszkowski
Ciasteczka cookies

Strona wykorzystuje pliki cookies. To niewielkie pliki zawierające ciąg znaków, które są wysyłane i zapisywane na urządzeniu użytkownika.

Dowiedz się więcej...
  • Pliki umożliwiające prawidłowe działanie Serwisu oraz funkcjonalności, z których Użytkownik chce skorzystać, np. uwierzytelniające pliki cookies czy pliki sesji użytkownika. Do tej grupy zaliczamy także pliki związane z mechanizmem Google reCAPTCHA, który jest niezbędny do bezpiecznego wysłania formularzy kontaktowych. Bez ich zapisania na urządzeniu Użytkownika korzystanie z Serwisu jest niemożliwe.
  • Pliki umożliwiające zapamiętanie wybranych przez Użytkownika ustawień i dostosowanie ich do jego potrzeb, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej. Pozwalają one Usługodawcy na poprawę funkcjonalności i wydajności strony. Wyłączenie tych ciasteczek spowoduje, że pewne funkcjonalności strony WWW nie będą dostępne.
  • Do tej kategorii należą cookies, które umożliwiają przechowywanie danych, powiązanych ze statystykami (np. czas trwania wizyty). Tworzone i wykorzystywane są przez naszego partnera firmę Google i jego usługę Google Analytics. Umożliwiają one realizację modelu biznesowego poprzez m.in. zbieranie informacji nt. odwiedzających stronę WWW. Ich wyłączenie może być przyczyną niższego poziomu świadczenia usług spowodowanego brakiem możliwości analizy odwiedzin, kręgów zainteresowań itp. Wyłączenie tych ciasteczek nie spowoduje braku jakiejkolwiek funkcjonalności strony WWW.
  • Do tej kategorii należą cookies, które umożliwiają przechowywanie danych, powiązanych z reklamami. Tworzone i wykorzystywane są przez naszego partnera firmę Google i jego usługi Google AdSense i DoubleClick. Umożliwiają one realizację modelu biznesowego poprzez wyświetlanie reklam naszego serwisu WWW. Ich wyłączenie może być przyczyną niższego poziomu świadczenia usług spowodowanego brakiem możliwości realizacji przez Usługodawcę przychodów mających istotny wpływ na działanie i rozwój Serwisu. Wyłączenie tych ciasteczek nie spowoduje braku jakiejkolwiek funkcjonalności strony WWW.
  • Wysyłanie do Google danych użytkownika związanych z reklamami. Opcja ta umożliwia realizację modelu biznesowego poprzez wyświetlanie reklam naszego serwisu WWW. Jej wyłączenie może być przyczyną niższego poziomu świadczenia usług spowodowanego brakiem możliwości realizacji przez Usługodawcę przychodów mających istotny wpływ na działanie i rozwój Serwisu. Wyłączenie tej opcji nie spowoduje braku jakiejkolwiek funkcjonalności strony WWW.

Wyszukiwarka

Komunikat
Twoja przeglądarka internetowa lub system operacyjny, nie wspierają lektora.
Newsletter
Formularz kontaktowy
Logo: Powiat Myszkowski
Powiat Myszkowski