Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Finał piątej odsłony Festiwalu Muzycznego im. Henryka Gmitra „Nasz Talent” już za nami. I tym razem nie zabrakło wielkich emocji, wspaniałej muzyki i niezapomnianych solowych interpretacji. Wykonawcy ze wszystkich pięciu kategorii dali niezwykły popis umiejętności, dowodząc swojego talentu wokalnego. Wszystko to we wspaniałej oprawie wizualno-dźwiękowej, jaka towarzyszyła pięknym aranżacjom poszczególnych utworów. Jak co roku całość organizował Powiat Myszkowski we współpracy z przedszkolami, szkołami oraz ośrodkami kultury.

W sali Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie wystąpiło 26 finalistów, którzy przebrnęli gęste sito eliminacji. Oznacza to, że w finałowej gali wzięli udział najlepsi z najlepszych. Wypada przypomnieć, że „Nasz Talent” jest festiwalem trzyetapowym, a koncert finałowy to zwieńczenie wcześniejszych poziomów eliminacji – szkolnego i gminnego. Jeśli uwzględnimy wszystkie etapy, okaże się, że łącznie w Festiwalu bierze udział kilkaset osób. Ci najlepsi spotykają się podczas koncertu finałowego.
Eliminacje szkolne i powiatowe
W pierwszym etapie dzieci i młodzież prezentują swoje wykonania w przedszkolach i szkołach, gdzie wyłaniani się pierwsi zwycięzcy. To oni awansują na kolejny poziom eliminacji, który obejmuje wszystkie placówki oświatowe w danej gminie.
Następnie rozpoczyna się drugi etap, który prowadzą ośrodki kultury: Miejski Dom Kultury w Myszkowie, Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach, Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Gminny Ośrodek Kultury w Poraju, Gminny Ośrodek Kultury w Niegowie. To tam jury decyduje o tym, komu uda się awansować do trzeciego etapu Festiwalu, jakim jest koncert finałowy.
Warsztaty

Ważnym elementem całości są warsztaty wokalne, uzupełnione o naukę zachowania scenicznego, w których biorą udział wszyscy finaliści. W tym roku było to 26 osób. 

Młodzi wykonawcy, którzy awansowali do etapu powiatowego, mieli okazję przez kilka dni pobierać naukę, która z pewnością zaowocuje w przyszłości. Podobnie jak poprzednio, również w tym roku finaliści mieli okazję przebywać z muzykami wiele godzin, ćwiczyć i szlifować swoje umiejętności, w tym przede wszystkim technikę śpiewu.

Pod okiem Weroniki Skalskiej i Piotra Tłustochowicza przy akompaniamencie Kosmy Kalamarza i Tomasza Wójcika młodzi adepci śpiewu pilnie szlifowali swoje umiejętności.
Najbardziej wartościowym elementem warsztatów była możliwość uzyskania fachowych porad dotyczących rozmaitych aspektów wokalistyki – np. oddechu, emisji głosu, intonacji itp.

Doświadczenia, jakie uczestnicy zdobyli w czasie tych kilku dni, są czymś, co pozwoli im jeszcze lepiej rozwijać swoje talenty, a przede wszystkim popchnie ich na właściwą drogę. Z pewnością nabrali pewności siebie i uwierzyli w swe umiejętności.

Finał yes

Piąty koncert finałowy Festiwalu znów przeniósł zgromadzonych w sali MDK widzów do zupełnie innego świata. Świata pięknych dźwięków i oprawy muzycznej. Po kilkudniowych warsztatach i kilku próbach całość wypadła rewelacyjnie, a młodzi artyści pokazali się z jak najlepszej strony.
Gospodarzem koncertu finałowego byli Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk i Wicestarosta Mariusz Morawiec. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. – reprezentujący Powiat Myszkowski: Przewodniczący Rady Powiatu w Myszkowie Wojciech Picheta, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Myszkowie Zdzisława Polak, Członek Zarządu Powiatu Jolanta Koral, Radni Rady Powiatu w Myszkowie Rafał Kępski, Mateusz Kolasa, Sekretarz Powiatu Myszkowskiego Krystyna Jasińska. 
Zjawili się także reprezentanci samorządu gminnego – Burmistrz Myszkowa Włodzimierz Żak, Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak, Wójt Gminy Niegowa Mariusz Rembak, Skarbnik Gminy Żarki Dorota Mucha.
Na sali obecna była także Magdalena Gmiter-Sikorska, córka patrona Festiwalu, którym jest Henryk Gmiter, muzyk, wieloletni instruktor muzyczny i wychowawca młodzieży.

Wśród gości znaleźli się również Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie Aleksandra Podgórska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju Magdalena Ryziuk-Wilk, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach Magdalena Brzegowska.
Podobnie, jak miało to miejsce w poprzednich latach, koncert został podzielony na występy w poszczególnych kategoriach. Wykonawców oceniało jury, w którym zasiedli wspaniali artyści – Marcin Jajkiewicz, Karolina Leszko, Nicole Kulesza.

Emocji było co niemiara. Scena rozbrzmiewała doskonałym dźwiękiem, a publiczności udzieliła się świetna, nastrojowa atmosfera.
Pierwsza wystąpiła najmłodsza grupa – przedszkolaków. Dzieci znakomicie poradziły sobie z zapanowaniem nad sceną i publicznością. Kilkudniowe warsztaty okazały się niezastąpione: pomogły opanować stres, dzięki czemu występy zrobiły na publiczności duże wrażenie. 
Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich edycjach Festiwalu, kolejne kategorie wykonawców wnosiły do świetnej atmosfery swoją cegiełkę, dzięki czemu koncert z minuty na minutę nabierał rozpędu. Wykonawców cechowała pewność siebie i sceniczna dynamika, co było w dużym stopniu wynikiem wcześniejszych zajęć instruktażowych pod okiem profesjonalistów. 

W czasie każdego koncertu ogromną rolę odgrywa brzmienie zaaranżowanych wcześniej utworów. To w dużej mierze od tego zależy jak wypadnie całość i jakie wrażenia odniesie publiczność. A to wszystko zapewniła właśnie Orkiestra Festiwalowa, która wystąpiła w składzie: gitary – Sebastian Ruciński, Tomasz Wójcik, Michał Delorm, instrumenty klawiszowe – Wojciech Królikowski, Łukasz Piechota, gitara basowa – Kosma Kalamarz, Brian Dors, perkusja – Tomasz Machański, chórki Weronika Skalska, Piotr Tłustochowicz, Michał Radwan.
Dzięki obecności orkiestry, jakość koncertu stała na bardzo wysokim poziomie, a całość zaowocowała wspaniałą atmosferą.

Kiedy jury obradowało, do młodzieży i widzów zwrócił się Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, który podziękował wszystkim artystom za znakomity koncert, gratulując wszystkim uczestnikom i podkreślając znaczenie warsztatów wokalno-scenicznych, dzięki którym osiągnięto tak wysoką jakość koncertu.
I tym razem Starosta – na prośbę Piotra Tłustochowicza, zgodził się zaśpiewać. Tym razem wykonał piosenkę „Nieznajomy”.

Następnie zabrała głos Jolanta Koral, Członek Zarządu Powiatu Myszkowskiego, która również wyraziła wielkie uznanie dla talentów wszystkich wykonawców, a także przekazała gratulacje od Europoseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej, która ufundowała dla finalistów nagrody.
Jolanta Koral podkreśliła również, że dzięki wsparciu Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej udało się pozyskać środki z Ministerstwa Kultury w wysokości 1,2 mln zł, które zostaną przeznaczone na remont Myszkowskiego Domu Kultury. Dzięki tym zmianom młodzież będzie miała jeszcze lepsze warunki do rozwijania swoich talentów.

Zanim jury wróciło z podsumowaniem koncertu, na scenie pojawili się Weronika Skalska i Piotr Tłustochowicz, którzy dali niesamowity recital.
W opinii jury koncert finałowy był wspaniałym i stojącym na bardzo wysokim poziomie przedsięwzięciem. Marcin Jajkiewicz zaznaczył, że każdy z uczestników był zwycięzcą. Udział w tak zaawansowanej imprezie kulturalnej świadczy o zdolnościach i talencie młodzieży.

Nagrodą za pierwsze miejsce w każdej kategorii była karta podarunkowa na 1000 zł, drugie miejsce – 600 zł, trzecie miejsce – 400 zł. Do tego zwycięzcy otrzymali nagrody Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej i zestaw gadżetów Powiatu Myszkowskiego.

Specjalną nagrodę ufundował Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, którą otrzymała Magdalena Bąk.

Poniżej przedstawiamy ostateczny werdykt jury i wspólne zdjęcia poszczególnych kategorii z Orkiestrą, gospodarzami Festiwalu:

Przedszkola:
1 miejsce: Antonina Suchecka – Laleczka z saskiej porcelany
2 miejsce: Liliana Kolasa – A ja mam psa
3 miejsce: Laura Janocha – Góry do góry
Wyróżnienia: Marcin Borowy - Podróżnik
(w tej kategorii nie mogła wystąpić – z powodu choroby - Hanna Małolepsza, która zakwalifikowała się do koncertu finałowego i brała udział w warsztatach)

Klasy I-III
1 miejsce: Nikola Leszczyńska – Śpiewam i tańczę
2 miejsce: Natalia Kopacz – Ulubiona sukienka
3 miejsce: Jagoda Chatys – Pół kroku stąd
Wyróżnienia: Maja Mehal – Riptide, Amelia Tręda – Śpiewam i tańczę

Klasy IV-VI
1 miejsce: Kuba Potempski – Nieznajomy
2 miejsce: Zosia Wójcik – Miałeś być
3 miejsce: Łucja Piecuch – Czas nas uczy pogody
Wyróżnienia: Natalia Feret – All of me, Magdalena Kot – nie bój się chcieć

Klasy VII-VIII
1 miejsce: Oliwia Nowak – Heather
2 miejsce: Julia Wiewióra – Zabierz tę miłość
3 miejsce: Hanna Rehlich – Gołębi song
Wyróżnienia: Katarzyna Dyszy – Byle jak

Szkoły ponadpodstawowe
1 miejsce: Julia Tkacz – Unbreak my heart
2 miejsce: Magdalena Bąk – Jeszcze w zielone gramy
3 miejsce: Wiktoria Konieczniak – Wielka dama
Wyróżnienia: Kamila Góral – Say you love me, Zuzanna Kuta – All I want, Maja Puszczewicz – Naprawdę chcę, Kasia Ząbkiewicz – Prawda o nas

Gratulujemy wszystkim uczestnikom koncertu finałowego! Zapraszamy za rok!yes

Pod względem organizacyjnym powiat myszkowski uzyskał wsparcie przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jak również placówek edukacyjnych o ośrodków kultury: Miejskiego Domu Kultury w Myszkowie, Miejsko-Gminnego Ośrodka Promocji Kultury w Koziegłowach, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach, Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju, Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowie. 
Wyrazy uznania należą się Tomaszowi Prusinowskiemu i Grzegorzowi Prusinowskiemu za rewelacyjne oświetlenie, Firmie ModuSound za niezapomniane wrażenia dźwiękowe, Mariuszowi Kniei za obsługę fotograficzną, Pizzerii Capri, Orkiestrze Festiwalowej, Mariuszowi Kaczmarczykowi i ekipie technicznej MDK.

02

MAJ

2022

530

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.