Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Karetki przekazane Ukrainie w nowych barwach

Powiat Myszkowski przekazał Ukrainie trzy karetki pogotowia, wypełnione zebranymi darami. Dwie z nich zostały już przystosowane do warunków wojennych.

Wcześniej informowaliśmy o pojazdach sanitarnych, które trafiły do Drohobycza (Administracja Wojskowa Rejonu Drohobyckiego Obwodu Lwowskiego) i Odessy (Jednostka Wojskowa A 0216), trzeci docelowo ma znaleźć się w Okręgu Kijowskim. Do tej pory samochody służyły w taborze Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.

Karetki od kilku tygodni docierają do miejsc najbardziej poszkodowanych przez działania wojenne, a ukraiński personel medyczny korzysta z nich, niosąc pomoc obrońcom.

Warto podkreślić, że samochody wyglądają teraz całkowicie inaczej. Zostały przemalowane i w kolorach wojskowych nie tylko prezentują się bardzo dobrze, ale przede wszystkim są znacznie trudniejszymi obiektami do wykrycia.

13

MAJ

2022

510

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.