Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Inwestycja Powiatu Myszkowskiego na drodze powiatowej w Kotowicach w kierunku Włodowic to dla mieszkańców ogromnie ważne ułatwienie komunikacyjne. Środki zewnętrzne na ten cel zostały pozyskane przez Powiat Myszkowski, w ramach przygotowanych w ostatnich latach wniosków.
 

W piątkowe popołudnie odbyło się uroczyste otwarcie chodnika przy drodze powiatowej nr 1713S na odcinku od miejscowości Kotowice do cmentarza parafialnego. Od tej pory mieszkańcy mogą pokonać odcinek do cmentarza bezpiecznie, nie narażając się na zagrożenia związane z ruchem drogowym.

Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk poinformował, że budowa chodnika była możliwa w połączeniu z przebudową wiaduktu nad trakcją kolejową. Dzięki scaleniu obu przedsięwzięć Powiat Myszkowski mógł pozyskać lepszą punktację w zakresie oceny wniosków o dofinansowanie. W efekcie zarówno wiadukt, jak i chodnik udało się zrealizować i poprawić standard bezpieczeństwa.
Całkowity koszt obu przedsięwzięć sięgnął 5,8 mln zł.

Sprawa chodnika w Kotowicach zajmowała mieszkańców od dłuższego czasu. Kroki zmierzające do pozytywnego jej rozpatrzenia podejmowali wielokrotnie Członkowie Zarządu Powiatu Jolanta Koral i Jarosław Kumor, co ostatecznie znalazło swoje odzwierciedlenie w szeregu działań Powiatu Myszkowskiego i pozyskaniu niezbędnych środków zewnętrznych. We wcześniejszym okresie orędownikiem przeprowadzenia tej inwestycji pozostawał ówczesny Członek Zarządu Jakub Grabowski, który uczestniczył – obok Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego – w uroczystym otwarciu chodnika.

Mieszkańcy Kotowic wyrazili swoją wdzięczność Staroście Myszkowskiemu Piotrowi Kołodziejczykowi i całemu Zarządowi Powiatu. Sfinalizowanie zarówno przebudowy wiaduktu, jak i budowy chodnika to wspaniały sukces naszych samorządowców.

25

CZE

2022

177

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.