Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk i Starosta Zawierciański Gabriel Dors spotkali się w myszkowskim starostwie w celu wstępnego omówienia możliwości przystąpienia Powiatu Zawierciańskiego do Związku Powiatowo-Gminnego „Jedźmy razem!”.

Starosta Piotr Kołodziejczyk na ostatniej sesji Rady Powiatu informował o inicjatywnych rozmowach dotyczących rozszerzenia działalności Związku poza granice Powiatu Myszkowskiego. Udział Powiatu Zawierciańskiego znacznie poszerzyłby zasięg działania Związku, stąd wizyta Starosty Gabriela Dorsa.

Obecnie Związek tworzą jednostki samorządowe – Powiat Myszkowski, Miasto Myszków, Gmina i Miasto Koziegłowy, Miasto i Gmina Żarki, Gmina Poraj, Gmina Niegowa.

Przypomnijmy, że współpraca samorządów przyniosła już znaczne efekty w postaci zwiększenia ilości linii komunikacyjnych, a także wysokości dofinansowania na 2023 rok, które wyniosło 4,8 mln zł.

Warto podkreślić, że duża jednostka złożona z większej liczby samorządów gwarantuje nie tylko możliwość pozyskania większych środków finansowych na prowadzenie transportu publicznego, ale również – dobre skomunikowanie gmin, w tym tych, które znajdują się w różnych powiatach.

09

GRU

2022

198

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.