Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Zaczyna się II kadencja Forum Młodzieży

W Starostwie Powiatowym miało miejsce spotkanie Forum Młodzieży Powiatu Myszkowskiego, podczas którego uczniowie głosowali nad wyborem przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i sekretarza.

Przypomnijmy, że Forum zostało powołane uchwałą Zarządu Powiatu, a jego pierwsze posiedzenie odbyło się w październiku 2020 roku. 
Forum tworzą uczniowie ze szkół ponadpodstawowych, zlokalizowanych na terenie Powiatu Myszkowskiego. 
W pierwszym posiedzeniu nowej kadencji uczestniczyli także reprezentanci samorządu powiatowego – Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Janusz Romaniuk – który jest jednocześnie opiekunem Forum Młodzieży, Sekretarz Powiatu Krystyna Jasińska. Szczególnym gościem był Przewodniczący Forum I kadencji Jakub Wójcik.
Na spotkanie przybyli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Myszkowie, Zespołu Szkół nr 1 w Myszkowie, Zespołu Szkół nr 2 w Myszkowie, Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach, Zespołu Szkół w Koziegłowach – wraz ze swoimi opiekunami. Podobnie, jak przed dwoma laty, siedemnaścioro młodych, aktywnych ludzi podjęło się zadania działalności w Forum, dowodząc tym samym obywatelskiej postawy, odwagi i poczucia odpowiedzialności za przyszłość ich najbliższego otoczenia.

- Cieszę się, że przed nami kolejny etap waszej działalności. Zachęcam was do częstych spotkań, starostwo powiatowe jest otwarte na wasze propozycje, pomysły. Jesteśmy gotowi służyć wam pomocą i radą - powiedział Starosta Piotr Kołodziejczyk, dziękując za podjęcie przez młode osoby trudnego wyzwania.

W składzie Forum, podobnie jak w poprzedniej kadencji, znalazło się siedemnaścioro uczniów. Każda szkoła ponadpodstawowa z Powiatu Myszkowskiego ma swoją reprezentację, proporcjonalną do liczby uczniów w danej placówce.
Poszczególne szkoły reprezentują:
Zespół Szkół nr 1 w Myszkowie: Judyta Kukla, Agnieszka Lech, Paulina Sularz, Gabriela Nazimek, Dawid Miśta. Opiekunem grupy jest Anna Stelmach.
Zespół Szkół nr 2 w Myszkowie: Nikola Pęczek, Kacper Szerszeń. Opiekunem grupy jest Barbara Wróbel.
Liceum Ogólnokształcące w Myszkowie: Weronika Konieczniak, Maja Stelmach, Igor Kowalski, Krzysztof Sypniewski. Opiekunem grupy jest Karolina Mizera.
Zespół Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach: Maja Kurzeja, Milena Morawiec, Martyna Kęsicka, Szymon Walasek. Opiekunem grupy jest Małgorzata Skinder.
Liceum Ogólnokształcące w Koziegłowach: Wiktoria Gil, Mateusz Firek. Opiekunem grupy jest Beata Zemła.

Podczas pierwszego posiedzenia II kadencji Forum wyłoniono osoby, zajmujące reprezentatywne stanowiska. 
Przewodniczącą została Milena Morawiec, Wiceprzewodniczącą Judyta Kukla, Sekretarzem zaś Agnieszka Lech.

Jak mówi regulamin - Forum jest reprezentacją uczniów publicznych szkół ponadpodstawowych, które prowadzą działalność na terenie Powiatu Myszkowskiego.
Forum będzie reprezentować interesy młodzieży wobec instytucji samorządowych i rządowych i pozarządowych. Zapewni możliwość uczestnictwa młodych osób w procesie podejmowania decyzji wpływających na jakość edukacji w Powiecie Myszkowskim. Niewątpliwie ogromną zaletą działania w Forum jest kształtowanie postaw demokratycznych i obywatelskich wśród młodzieży.

Forum Młodzieży Powiatu Myszkowskiego spotyka się nie rzadziej niż raz na pół roku. Decyzje Forum będą zapadają przez podejmowanie uchwał, zwykłą większością głosów przy obecności co najmniej połowy składu Forum. Z każdego posiedzenia sporządzony jest protokół.

21

GRU

2022

143

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.