Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy odbyło się spotkanie członków Powiatowej Rady Zatrudnienia. Uczestniczyli w nim Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk i Wicestarosta Mariusz Morawiec.
 

Posiedzenie miało charakter podsumowujący miniony rok pracy Rady. Jak stwierdził jej Przewodniczący Andrzej Pluta, Rada wykonywała swoje obowiązki zgodnie z zadaniami nakreślonymi w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. 

W ramach prac odbyło się pięć posiedzeń plenarnych i pięć spotkań internetowych. Rada podjęła w sumie 33 uchwały, w tym m.in. w sprawie podziału środków na realizację działalności PUP, wydania opinii odnośnie nowych zawodów w szkołach. Rada zajmowała także stanowisko odnośnie działań na rzecz uchodźców z Ukrainy, analizowała stan bezrobocia w Powiecie Myszkowskim.

Starosta Myszkowski pogratulował członkom Rady merytorycznej pracy, odnosząc się do sytuacji w zakresie również ponadpowiatowym.
Dyrektor PUP Urszula Koral zapoznała obecnych z działaniami, podejmowanymi przez jednostkę na przestrzeni całego 2022 roku.
Obecnie w skład rady wchodzą: Andrzej Pluta (Przewodniczący), Małgorzata Skinder, Justyna Halabowska, Sławomir Jałowiec, Jarosław Kumor, Ireneusz Zygier, Marek Gruszka, Andrzej Jastrzębski, Andrzej Giewon, Leonard Jagoda, Tomasz Szymakiewicz.

Powiatowa Rada Zatrudnienia jest organem powoływanym na czteroletnią kadencję i spełnia rolę opiniodawczo-doradczą, współpracując ze starostą w zakresie rynku pracy na danym terenie. Odnosi się to do planów i sprawozdań, projektów w zakresie promocji zatrudnienia.
Członkami powiatowej rady rynku pracy są osoby powoływane przez starostę spośród działających na terenie powiatu terenowych struktur organizacji związkowych i organizacji pracodawców, reprezentatywnych w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, społeczno-zawodowych organizacji rolników, w tym związków zawodowych rolników indywidualnych i izb rolniczych oraz zajmujących się statutowo problematyką rynku pracy.

28

GRU

2022

129

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.