Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W tym roku ochotnicza straż pożarna w Żarkach Letnisku obchodzi swoje 70-lecie istnienia. Z tej okazji w remizie odbyła się uroczystość, będąca okazją do podsumowania historii jednostki, jej osiągnięć i wyzwań. 

Uroczystość poprowadził Prezes Zarządu Gminnego OSP w Poraju i Radny Rady Powiatu w Myszkowie Mariusz Karkocha. 
W obchodach wzięli udział przedstawiciele samorządu powiatowego – Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, Wicestarosta Mariusz Morawiec, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Zdzisława Polak, Radni Rady Powiatu Anna Socha-Korendo i Rafał Kępski.

Na zaproszenie Prezesa Mariusza Karkochy i Wójt Gminy Poraj Katarzyny Kaźmierczak do Żarek Letniska przybyło wielu specjalnych gości, m.in. Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach Henryk Kiepura, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Myszkowie Klemens Podlejski, Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Żarkach Letnisku ks. Maciej Klekowski, Członek Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach i Wiceprezes Oddziału Powiatowego w Myszkowie Zdzisław Ucieklak.

Uroczystość przebiegła w znakomitej atmosferze. Uczestnicy najpierw zebrali się pod remizą, skąd podążyli do kościoła na mszę w intencji strażaków. 
Następnie, podczas części oficjalnej, goście zapoznali się z historią jednostki, a wyróżnieni strażacy zostali odznaczeni stosownymi medalami.

08

MAJ

2023

454

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.