Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podczas sesji Rada Powiatu wybrała ze swego grona nowego Przewodniczącego. Został nim Rafał Kępski. Radni Podjęli stosowne uchwały i zapoznali się z informacjami na temat rynku pracy i sytuacji w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej.

Sprawozdanie z działalności w okresie międzysesyjnym złożył Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk, które zostało przyjęte przez Radę.
Następnie Radni przeprowadzili wybór Przewodniczącego. Funkcję tę od dziś pełni Rafał Kępski, od trzech kadencji w Radzie Powiatu, który otrzymał 9 głosów. Ośmioro radnych głosowało na Radną Marlenę Wiśniewską, jeden głos okazał się nieważny. Podczas głosowania obecnych było 18 radnych.

W kolejnym punktach, Rada przyjęła informację o aktualnej sytuacji na rynku pracy oraz o aktywnych formach przeciwdziałaniu bezrobociu. Ten punkt referowała Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Urszula Koral, która omawiała również zakres pozyskiwanych środków zewnętrznych oraz realizację projektów realizowanych przez PUP.

Na sesji głos zabrały także mieszkanki Żarek Letniska, które wyraziły wdzięczność Staroście Myszkowskiemu Piotrowi Kołodziejczykowi i Zarządowi Powiatu za podjęcie starań o przejęcie basenu, który dzięki przejściu na własność Powiatu Myszkowskiemu zostanie poddany gruntownym remontom.

Specjalne podziękowanie przekazały również Wiceprzewodniczącej Zdzisławie Polak.

Radni przyjęli również uchwałę w sprawie oceny sytuacji ekonomiczno-finansowej SP ZOZ w Myszkowie na podstawie raportu za rok 2022.

28

LIP

2023

385

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.