Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przed głównym wejściem do Starostwa Powiatowego miała miejsce niezwykła wystawa. Na skwerze nieopodal schodów stanęły rzeźby, wykonane przez uczestników pracowni ceramicznej „Mozaika” z Myszkowa. Jest to efekt projektu przygotowanego przez Stowarzyszenie „Dworzec Kultura”. Powiat Myszkowski wsparł organizację przedsięwzięcia. 

Mieszkańcy Powiatu Myszkowskiego są bardzo utalentowani. Dodowem na to piękne rzeźby ptaków, wykonane w specjalnej technice. Ukończone rzeźby ceramiczne zostały po wyschnięciu wypalone w zbudowanym w plenerze piecu węgierskim. 

W warsztatach wzięło udział kilkanaście osób. Celem projektu było poszerzenie warsztatu twórczego uczestników pracowni „Mozaika”, która działa przy Miejskim Domu Kultury w Myszkowie już od sześciu lat. Pośrednim celem jest także zainteresowanie ceramiką mieszkańców Myszkowa i Powiatu Myszkowskiego.

Autorami prac są: Jolanta Popczyk-Domagała, Barbara Klimas, Katarzyna Kruz, Jolanta Huras, Elżbieta Cubała, Elżbieta Wojciechowska, Elżbieta Kiszko, Małgorzata Typel, Grażyna Pospiszyl, Janusz Ochocki, Agnieszka Żyła, Marta Rudnicka, Joanna Brzezińska.

Przez niemal cały dzień przed Starostwem można było podziwiać niezwykłe rzeźby, jak również porozmawiać z ich autorami – osobami o niezwykły umiejętnościach i talentach. 

Serdecznie gratulujemy wspaniałego pomysłu i przepięknych rzeźbyes

29

WRZ

2023

351

razy

czytano

Biuro Promocji, Kultury i Sportu

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.