Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Tylko do 30 kwietnia br.wymiana niektórych praw jazdy

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Myszkowie przypomina, że do końca kwietnia br. należy wymienić prawa jazdy wydane w okresie od 1 stycznia 1984 r. do 30 kwietnia 1993 r. Procedura związana z wykonaniem nowego dokumentu trwa 30 dni, a więc działania w tej sprawie należy podjąć niezwłocznie.
Kierujący, który nie wymieni starego prawa w podanym wyżej terminie nie straci, co prawda, posiadanych uprawnień do kierowania pojazdami, ale nie będzie jednak mógł posługiwać się tym dokumentem, gdyż z upływem 30 kwietnia br. utraci ono ważność. Tak więc, do czasu uzyskania nowego dokumentu faktycznie nie będzie mógł prowadzić pojazdu na podstawie starego, nieważnego już prawa jazdy.
Aby otrzymać prawo jazdy należy w Wydziale Komunikacji złożyć:
- wniosek,
- dowód uiszczenia opłaty za wydanie prawa jazdy w kwocie 71 zł,
- fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm,
- kserokopię posiadanego prawa jazdy.
Wniosek w sprawie wydania prawa jazdy można pobrać poprzez internet np. ze strony Ministerstwa Infrastruktury www.mi.gov.pl , wskazane jest jednak pobranie dokumentu z Wydzialu Komunikacji, gdyż wypełniony wniosek podlega obróbce elektronicznej, więc np. podpis musi być złożony w dokładnie wskazanym miejscu, by nie krzyżował się z obramowaniem blankietu; dokumenty można wysłać pocztą, ale odbiór nowego prawa jazdy musi byc dokonany osobiście w celu unieważnienia dotychczas posiadanego dokumentu.

18

KWI

2005

82827

razy

czytano

Kotarski

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.