Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Powiatowe eliminacje konkursu "Wygraj Brukselę"

25 kwietnia br. w Liceum Ogólnokształcącym w Myszkowie odbyły się powiatowe eliminacje konkursu wiedzy o Unii Europejskiej "Wygraj Brukselę" zorganizowanego przez Śląski Związek Gmin i Powiatów w Katowicach oraz stowarzyszenie Akademia Edukacji Europejskiej przewidzianego jedynie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, z wyjątkiem maturzystów i uczestników wcześniejszych tego typu konkursów. Konkursowe zmagania przygotowała i nadzorowała Emilia Komenda-Liberda ze Starostwa Powiatowego w Myszkowie; testowe pytania dostarczono w dniu eliminacji ze Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Eliminacje powiatowe odbywały się w tym samym czasie we wszystkich powiatach woj. śląskiego, uczniowie odpowiadali na te same pytania testowe, a odpowiedzi na nie oceniała jedna dla całego woj. śląskiego komisja konkursowa.

Każdy z 35 uczniów wywodzących się ze wszystkich pięciu szkół ponadgimnazjalnych w Myszkowskiem miał 30 minut czasu na udzielenie odpowiedzi na 30 pytań, pytań stosunkowo trudnych (np. kto dokonał tłumaczenia "Ody do radości" na język polski), po czym kartki z odpowiedziami powędrowały do jury. Do drugiego etapu konkursu z pow. myszkowskiego zostali zakwalifikowani:

Anna Podlejska LO Myszków 17 pkt.
Katarzyna Łapeta LO Myszków 17 pkt.
Mateusz Starostka LO Myszków 17 pkt.
Agnieszka Wolska Zespół Szkół w Żarkach 17 pkt.
Wojciech Łebkowski LO Myszków 16 pkt.
Mateusz Sekunda LO w Koziegłowach 16 pkt.
Grzegorz Uchnast Zespół Szkół nr 1 Myszków 15 pkt.
Finał wojewódzki (który wyłoni grupę 40 uczniów z woj. śląskiego jadących w nagrodę do Brukseli) zaplanowany został na ostatni dzień maja w Katowicach; konkursowe zmagania odbywać się będą w auli Uniwersytetu Śląskiego. Koszty wyjazdu uczniów do Belgii w odniesieniu do finalistów wojewódzkich pokrywają Powiaty, które oni reprezentują.

11

MAJ

2005

83684

razy

czytano

Kotarski

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.