Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Sprawozdanie z działalności w roku ubiegłym złożyła także Ewa Będkowska -Kołacz, Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Myszkowie

Rośnie świadomość swoich praw wśród konsumentów - stwierdziła Rzecznik - bowiem w 2005 roku zanotowano o 30% więcej spraw niż w roku ubiegłym. Najwięcej spraw kierowanych do PRK tradycyjnie już, dotyczy reklamacji obuwia. Kolejno, konsumenci skarżyli się na kiepskiej jakości materiały budowlane i zakłady energetyczne. Niestety, każdego klienta w przypadku wątpliwości traktują jak potencjalnego oszusta, który dokonał malwersacji w liczniku. Z informacji E. Będkowskiej-Kołacz wynika, że nie ma już problemów z tzw. systemem argentyńskim. Świadczy to, o tym, że nie jesteśmy już tak łatwowierni i nie pozwalamy się oszukać, zwabieni łatwym i szybkim kredytem.
Powiatowy Rzecznik Konsumentów w roku ubiegłym udzieliła 114 porad prawnych, 28 razy występowała w obronie praw konsumenckich, w 15 przypadkach klienci zdecydowali się skierować sprawy do sądu.

11

KWI

2006

14064

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.