Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

ZAKAZ WSTĘPU DO LASU NADLEŚNICTWA SIEWIERZ

Z dniem 27 lipca 2006r. Nadleśniczy Nadleśnictwa Siewierz wprowadza ZAKAZ WSTĘPU DO LASU będącego pod zarządem PGL LP Nadleśnictwa Siewierz z powodu dużego zagrożenia pożarowego.
Podstawa prawna: art.26 ustawy z dnia 28.09.1991r. o lasach/Dz.U.101 , poz.444 , z póz.zm./
Leśnicy muszą ograniczyć dostęp do lasu. Reguluje to jasno rozporządzenie Ministra Środowiska z 22 marca 2006 r. W przypadku katastrofalnych susz jeżeli przez pięć kolejnych dni wilgotność ścioły o 900 rano spadnie poniżej 10%, to obowiązkowo wprowadza się zakaz wstępu do lasu. Przy wprowadzaniu zakazu leśnicy kierują się nie tylko troską o las, ale także o bezpieczeństwo ludzi w nim przebywających. Przypadkowa obecność człowieka w lesie, w którym rozszalał się pożar, może zakończyć się tragicznie. Informacja o wprowadzeniu zakazu wstępu do lasu jest ogłaszana na tablicach informacyjnych, w gminach i środkach masowego przekazu.
Za złamanie zakazu wstępu do lasu grożą kary pieniężne do 500 złotych.
Nadleśnictwo informuje, że w każdej chwili może dojść do pożaru i tym samym apeluje o bezwzględne przestrzeganie zakazu. Służby leśne będą karały mandatami za wejście do lasów objętych zakazem.

podpisał:
Nadleśniczy Nadleśnictwa Siewierz
mgr inż. Andrzej Włóka

Zwracamy się do społeczeństwa o zrozumienie tej sytuacji, zachowanie maksymalnej ostrożności i wspieranie leśników w ochronie lasów przed pożarami. W przypadku zauważenia dymu lub ognia należy natychmiast powiadomić Państwową Straż Pożarną lub Nadleśnictwo.
Mamy piękne i bardzo wartościowe lasy. Nie dopuśćmy do ich zniszczenia. Pozwólmy cieszyć się nimi następnym pokoleniom. Bezpieczeństwo lasów zależy od nas wszystkich.

26

LIP

2006

29622

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.