Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W trosce o bezpieczeństwo na drogach

W związku z koniecznością poprawy stanu bezpieczeństwa na drogach, podjęte zostały na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji działania mające na celu zwiększenie nadzoru nad stanem oznakowania dróg publicznych.
Za pośrednictwem Wojewody Śląskiego Tomasza Pietrzykowskiego zobowiązano jednostki samorządu terytorialnego, do których należy wykonywanie zadań z zakresu zarządzania ruchem na drogach publicznych, w tym Powiat Myszkowski, do zwrócenia szczególnej uwagi na prawidłowość wykonywania tych zadań.
Skontrolowany zostanie w związku z tym, stan oznakowania drogowego, z uwzględnieniem wyeliminowania przypadków oznakowania wzajemnie się wykluczającego.
W Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego został uruchomiony numer telefonu interwencyjnego (0-32) 20 77 163 dla osób zgłaszających przypadki niewłaściwego oznakowania.
Zgłoszenia te zostaną przekazane, za pośrednictwem Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, właściwym zarządcom dróg.
Przegląd oznakowania zostanie przeprowadzony pod kątem ujawnienia miejsc i elementów dróg, które mogą powodować zagrożenie bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienie, a w szczególności :
- sprzecznego ze sobą oznakowania pionowego i poziomego,
- nieprawidłowego lub zbędnego oznakowania ( np. pozostałości po robotach drogowych ),
- nieczytelnego oznakowania ( np. zniszczonego albo zasłoniętego oznakowania, przez krzaki, drzewa lub nieprawidłowo umieszczone w pasie drogowym tablice reklamowe),
- braku lub zniszczonych urządzeń bezpieczeństwa ruchu.
Prosimy wszystkich mieszkańców Powiatu Myszkowskiego, a także osoby odwiedzające nasz powiat o zgłaszanie pod wskazany numer telefonu, ewentualnych przypadków nieprawidłowego oznakowania dróg.

02

STY

2007

38810

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.