Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Delegacja Powiatu Myszkowskiego w Broxtowe

W dniach 23 - 26 marca 2007 roku w partnerskim Okręgu Broxtowe przebywała delegacja Powiatu Myszkowskiego w składzie: Marian Wróbel - Starosta, Janusz Jakubiec - Przewodniczący Rady Powiatu, Andrzej Jastrzębski - Członek Zarządu Powiatu, Danuta Służałek - Jaworska i Mariusz Trepka - radni Rady Powiatu, Dorota Sędzielewska - Skarbnik Powiatu oraz tłumaczka.W programie interesującej i ciekawej wizyty znalazło się spotkanie z ministrem ds. europejskich Wielkiej Brytanii Geoffem Hoonem oraz władzami Okręgu Broxtowe, w tym Przewodniczącym Rady Okręgu Milanem Raduloviciem i Burmistrzem Broxtowe Dougem Wilcocksonem.
Polscy goście mieli również okazję wziąć udział w wideokonferencji z Powiatem Myszkowskim, która odbyła się podczas wizyty w powiecie - Konsula Honorowego Wielkiej Brytanii w Katowicach - Alana Strettona i Emmy Baines - sekretarza politycznego Ambasady Wielkiej Brytanii w Warszawie i spotkać się za pomocą łącz satelitarnych z młodzieżą myszkowskiego liceum.Podsumowując wizytę Starosta Myszkowski Marian Wróbel powiedział:
"Jestem w pełni usatysfakcjonowany wizytą naszej delegacji w Broxtowe. Odbyliśmy szereg rozmów i zwiedziliśmy co najmniej kilka bardzo ciekawych miejsc.
Sporo uwagi poświęciliśmy kontaktom naszej młodzieży z młodzieżą tamtejszego Okręgu.
Chcielibyśmy doprowadzić do wyjazdu w miarę licznej grupy naszej młodzieży do Anglii, w celach edukacyjnych.
Kolejnym istotnym tematem naszej wizyty były sprawy związane z pozyskiwaniem środków finansowych z Unii Europejskiej na cele strukturalne. Podpowiadano nam na konkretnych przykładach, jak to skutecznie robić.
Zwiedziliśmy m.in. rezerwat przyrody, powstały na zdewastowanych terenach pokopalnianych, za pieniądze unijne.
Mamy obiecaną pomoc logistyczną w celu opracowania projektu zagospodarowania Jury Krakowsko - Częstochowskiej, w części leżącej na terenie powiatu myszkowskiego.
W ramach tego, ponieważ byłby to projekt międzynarodowy, będziemy starali się pozyskać na ten cel środki bezpośrednio z Brukseli.Poza rozmowami z władzami Okręgu Broxtowe, rozmawialiśmy również z ministrem rządu angielskiego ds. współpracy Europą Środkową p. Geoffem Hoonem"
- mówi Starosta Wróbel.

Autor zdjęć: Andrzej Jatrzębski

28

MAR

2007

98693

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.