Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W dniu 22 maja 2007 roku o godz. 11.30, w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Myszkowie, odbyło się spotkanie młodzieży z zaprzyjaźnionej z Zespołem Szkół Nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie, szkoły ponadgimnazjalnej im. Św. Klemensa Ochrydzkiego z Okręgu Montana w Bułgarii, z władzami Powiatu.
W spotkaniu, będącym rewizytą we wspólnych kontaktach, udział wzięła grupa młodzieży wraz z opiekunami, a dotyczyło ono rzeczywistej współpracy w ramach Programu Socrates Comenius.


Fot. Andrzej Kozłowski
Strona polska uczestnicząca w spotkaniu

W spotkaniu ze strony powiatu uczestniczyli: Marian Wróbel - Starosta Myszkowski, Janusz Jakubiec - Przewodniczący Rady Powiatu, Jan Kieras - Wicestarosta, Iwona Hałaczkiewicz - Sekretarz Powiatu i Emilia Liberda - Naczelnik Wydziału Promocji.
"Przystąpienie Bułgarii jako pełnoprawnego członka Unii Europejskiej, stwarza większe możliwości do nawiązywania współpracy pomiędzy samorządami lokalnymi państw członkowskich, w tym z Powiatem Myszkowskim. Integracja europejska oznacza, że żyjemy w świecie coraz bardziej zjednoczonym ale i bardziej współzależnym, w którym wszyscy współpracują ze sobą." - mówił Starosta Wróbel. Starosta w skrócie przedstawił istotę samorządu powiatowego, charakterystykę ekonomiczną i funkcjonowanie Powiatu Myszkowskiego.


Fot. Andrzej Kozłowski
Młodzież z bułgarskiej Montany

Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała słów Wicestarosty Kierasa, opowiadającego o swoim pobycie z delegacją władz b. województwa częstochowskiego w Bułgarii.
Młodzi Bułgarzy pytali przede wszystkim o nasz lokalny, myszkowski rynek pracy i o możliwości znalezienia pracy w naszym powiecie. Jak tłumaczyli młodzieży przedstawiciele strony polskiej razem borykamy się z podobnymi trudnościami na rynku pracy. "Młodzież dziś zadaje sobie podstawowe pytania egzystencjalne: Gdzie jest moje miejsce? Tu w kraju gdzie się urodziłem czy poza jego granicami, gdzie pracuję, wykonując nierzadko najprostsze prace fizyczne?" - mówił Wicestarosta kierując słowa do młodych Bułgarów. "Rolą rządzących jest, by zrobić wszystko, w celu zatrzymania młodzieży w kraju, w którym często z wielkim wysiłkiem zdobyła wykształcenie. Problem ten dotyczy zarówno Bułgarii jak i Polski."
Jak zaznaczono podczas spotkania, może się ono okazać początkiem współpracy Powiatu Myszkowskiego z Okręgiem Montana.
W najbliższą niedzielę Starosta Marian Wróbel wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół Nr 1 w Myszkowie udają się z wizytą do Montany.

25

MAJ

2007

81512

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.