Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Uczestnicy konkursów JSNT nagrodzeni

W poniedziałek 11 czerwca br. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Myszkowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom konkursów przedmiotowych organizowanych na terenie powiatu myszkowskiego przez JSNT.


Fot. Andrzej Kozłowski
Spotkanie odbyło się z inicjatywy radnego powiatowego - członka Zarządu Powiatu Andrzeja Jastrzębskiego, który był również głównym organizatorem tej uroczystości.

Wśród gości znaleźli się m.in.: Posłanka na Sejm Jadwiga Wiśniewska, Starosta Marian Wróbel, Wójtowie i Burmistrzowie gmin powiatu myszkowskiego: Janusz Romaniuk, Jacek Ślęczka i Marian Szczerbak.
Organizatorem konkursów jest Jurajskie Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych.
Patronat honorowy nad konkursami obejmuje Starostwo Powiatowe w Myszkowie i inne organy samorządu terytorialnego prowadzące szkoły we współpracy z Dyrektorami szkół oraz Dyrektor Delegatury ŚKO w Częstochowie.
Celem konkursów jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów różnymi dziedzinami wiedzy. Uczestnictwo w konkursach motywuje uczniów do pogłębiania wiedzy i umiejętności z poszczególnych przedmiotów objętych edukacja szkolną.
Przygotowanie do konkursu i osiąganie sukcesów przez uczniów wyrównuje szanse edukacyjne dzieci i młodzieży z małych miejscowości i obszarów wiejskich.


Fot. Andrzej Kozłowski
Laureaci konkursów wraz z opiekunami.

Uczestnikami konkursów są uczniowie wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu myszkowskiego. Uczniowie startują indywidualnie i przystępują do konkursu na zasadzie dobrowolności.
Każdy konkurs przeprowadzony jest w dwóch etapach : I etap - szkolny i II etap - powiatowy. I etap (szkolny) odbywa się w wyznaczonym terminie we wszystkich szkołach równocześnie, a do II etapu (powiatowego) przechodzi uczeń, który uzyskał 80% z maksymalnej ilości punktów. W II etapie wyłaniani są finaliści i laureaci. Tytuł finalisty przyznaje się uczniowi, który uzyskał 85% z maksymalnej ilości punktów, a tytuł laureata przyznaje się 3-5 uczniom, którzy uzyskali największą ilość punktów spośród finalistów konkursu.


Fot. Andrzej Kozłowski
Starosta Marian Wróbel wręcza dyplomy zwycięzcom.

12

CZE

2007

18394

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.