Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pomóżmy Asi spełnić marzenia. Zapewnijmy talentowi lepszy start

Uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej Joanna Tebin, jako jedyna w historii regionu i całego województwa śląskiego zdobyła stypendium Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata. Rok szkolny 2007/2008 rozpocznie w szkole marzeń, czyli w Szkole Zjednoczonego Świata w Mostarze w Bośni i Hercegowinie.
Ma szansę spędzić tam kolejne dwa lata i tam zdawać międzynarodową maturę.
Na drodze do realizacji marzeń Joasi Tebin stoi jeszcze jedna przeszkoda - koszty nauki.
Stypendium obejmuje jedynie i aż 75% wszystkich kosztów nauki, wyżywienia i mieszkania w ciągu kolejnych 2 lat pobytu w UWC Mostar.
Do końca sierpnia należy zgromadzić kwotę 5 tys. złotych. Ogółem, na to aby Joanna mogła wyjechać po swój lepszy życiowy start do Bośni, potrzeba 5 tys. euro.

Z dużym oddaniem i zaangażowaniem w pomoc Asi włączyła się radna powiatu myszkowskiego Anna Socha. "Joanna Tebin to chluba i wizytówka naszego regionu. Nie możemy dopuścić, aby tak uzdolnionej osobie jak Asia, z powodów finansowych zamknęła się droga do rozwoju" - mówi Anna Socha.

Joanna Tebin
O Asi Tebin, można bez wahania powiedzieć, że to człowiek renesansu. Jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w Kamienicy Polskiej. Wyjątkowo zdolną, gdyż gimnazjum ukończyła ze średnią ocen 5,7. Jest laureatką wielu konkursów na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim, w szerokiej palecie dziedzin nauki, od chemii, angielskiego, wiedzy pożarniczej aż po matematykę, w której uczestniczyła w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny.
Jest również utalentowana muzycznie. Gra w kwartecie klarnetowym oraz w Orkiestrze Dętej w Kamienicy Polskiej i w Poraju. Jest członkiem Zespołu Pieśni i Tańca "Kamienica", a od niedawna także zespołu szanty.
Ponadto jest ratownikiem wodnym i udziela się charytatywnie.
Talent więc to niebywały. Talent wobec którego nie można przejść obojętnie. Pomoc dla tak uzdolnionej młodzieży jak Asia, stanowi dziś dla nas wyzwanie. To czy będziemy potrafili mu sprostać będzie sprawdzianem naszej wrażliwości i umiejętności niesienia pomocy uzdolnionej młodzieży.


Asia Tebin wraz z organizującą dla niej pomoc i wspierającą ją radną Anną Sochą

Osoby prywatne lub przedsiębiorcy chcący wesprzeć Joasię, mogą przekazać pieniądze na konto Joanny Tebin:
PKO Bank Polski
nr 30102016640000330201943067

lub na konto Towarzystwa Szkół Zjednoczonego Świata:
Bank Przemyslowo-Handlowy S.A.
XIII Oddział w Warszawie
nr 11101024401020001031
z dopiskiem "Dla Joanny Tebin"

Wszelkich informacji udziela również Anna Socha pod nr tel. 696 46 22 10

11

CZE

2007

74506

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.