Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Koncert galowy "Jurajskich Igraszek". Starosta uhonorowany dyplomem za wspieranie działań artystycznych zespołu

W miniony piątek 8 czerwca 2007 r. w myszkowskim Domu Kultury odbył się Koncert Galowy Zespołu Folklorystycznego "Jurajskie Igraszki".
Sala widowiskowa domu kultury, wypełniona była tego dnia do ostatniego miejsca mieszkańcami powiatu myszkowskiego i rodzicami dumnymi ze swych pociech, szczególnie tych najmniejszych, tańczących w zespole.
Wśród widowni, spośród gości mogliśmy dostrzec m.in.: Posła na Sejm RP - Wojciecha Piechtę, Posłankę Jadwigę Wiśniewską, Burmistrza Janusza Romaniuka i zastępcę Rafała Gila.
Spośród radnych powiatowych występ galowy podziwiali Zofia i Andrzej Jastrzębscy oraz Anna Socha.


Fot. Andrzej Kozłowski
Spośród radnych powiatowych odliczyli się Zofia i Andrzej Jastrzębscy oraz Anna Socha

Na zakończenie koncertu galowego Starosta Myszkowski Marian Wróbel, uhonorowany został dyplomem z podziękowaniami za wspieranie działań artystycznych Zespołu Folklorystycznego "JURAJSKIE IGRASZKI".


Fot. Andrzej Kozłowski
W imieniu Starosty podziękowania odbiera Andrzej Jastrzębski

Zespół Folklorystyczny "JURAJSKIE IGRASZKI", stanowi atrakcyjną wizytówkę Powiatu Myszkowskiego.

Zespół kultywuje rodzimy folklor i narodowe tradycje. Wirujące oberki, skoczne polki, ogniste, szlacheckie mazury czy dostojne polonezy to wizytówka "Igraszek". Prezentuje barwne, roztańczone suity ludowe. Zespół w swoim repertuarze posiada: dziecięce zabawy ludowe, krakowiaka, poloneza, mazura, suitę cieszyńską, rzeszowską, łowicką, śląską, beskidzką, żywiecką i lubelską. Tańce tańczone w oryginalnych strojach ludowych i przy akompaniamencie czteroosobowej kapeli ludowej, a także rodzinny folklor zagłębiowski.


Fot. Andrzej Kozłowski
Jurajskie Igraszki

W Zespole tańczy, śpiewa i gra blisko 120 osób. Tancerze na co dzień ćwiczą w Domu Kultury w Myszkowie. Barwna, roztańczona, rozśpiewana i uśmiechnięta grupa dziewcząt i chłopców występowała w wielu miastach w kraju i poza jego granicami zawsze zdobywając uznanie publiczności i jurorów. Dowodem tego są liczne dyplomy, puchary, nagrody i wyróżnienia. Zespół dysponuje pięknymi strojami ludowymi o autentycznych wzorach, których barwy, bogactwo i różnorodność budzą podziw widzów.
Na swoich koncertach prezentują bardzo wysoki poziom artystyczny, który zawdzięczają znakomitym choreografom i muzykom i chórmistrzom.
Można więc śmiało stwierdzić, że Zespół Folklorystyczny "JURAJSKIE IGRASZKI" od wielu lat jest ambasadorem polskiej kultury narodowej i powiatu myszkowskiego.

09

CZE

2007

91727

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.