Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W minioną sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Winownie w gminie Koziegłowy obchodziła 80 - lecie swojego powstania.


Fot. Andrzej Kozłowski
W uroczystościach uczestniczył Starosta Myszkowski - Marian Wróbel, a także Poseł na Sejm RP Wojciech Picheta i Burmistrz Gminy i Miasta Koziegłowy - Jacek Ślęczka


Przemawia Poseł Wojciech Picheta, obok Starosta Marian Wróbel

Jako pierwszy swoje słowa do strażaków skierował poseł Wojciech Picheta: "Gratuluję tak pięknego jubileuszu. Wiem, jak wielkie jest to poświęcenie, że bezinteresownie niesiecie pomoc innym ludziom. Jesteście ochotnikami i społecznikami, widzicie potrzeby innego człowieka. Dziękuję wam za to. Jako lekarz spotykałem się z wami w akcjach. Zawsze tą pomoc bezinteresownie świadczycie i za to wam bardzo dziękuję. Życzę wam, żeby wszyscy dostrzegali waszą bezinteresowność i życzę kolejnych przepięknych jubileuszy. Chciałbym jeszcze dodać że obecnie odbywają się w parlamencie prace nad przepisami, które usprawnią wasze działanie i doprowadzą do tego, żeby wasza praca była doceniana."

W swoim przemówieniu do jubilatów strażaków Starosta powiedział: "To już przecież 80 lat służycie tej i nie tylko tej społeczności. Rola straży pożarnych się zmienia. To tutaj w remizie skupia się życie kulturalne i rozrywkowe. Gdyby nie było remizy, nie było by kultury. To wasza zasługa. Życzę wam, aby wasza jednostka służyła jeszcze wiele lat jak najlepiej społeczeństwu."


Po przemówieniu Starosta wręczył prezesowi OSP Winowno pamiątkową okolicznościową paterę.

Mszę świętą w intencji strażaków z Winowa odprawił ks. Zbigniew Berdys. Ochotnicza Straż w Winownie utworzona została w 1927r.
Jednostka odznaczona została złotym medalem "Za zasługi dla pożarnictwa" przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP Prezydium Zarządu Głównego. Złote medale "Za zasługi dla pożarnictwa" otrzymali: dh. ks. kapelan Zbigniew Berdys, dh Adam Będkowski, dh Jerzy Ślęzak, srebrne: dh Dariusz Orpych, dh Stefan Nowak, dh Dionizy Knapik, dh Bogusław Lubas, dh Stanisław Okularczyk, dh Wiesław Ślęzak a brązowe: Zbigniew Okularczyk, Marek Zimny, Jacek Zimny, Andrzej Sitek i Andrzej Orpych.

31

LIP

2007

97582

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.