Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

2 lipca Powiatowy Urząd Pracy rozpoczął pracę w nowym budynku

W kwietniu ubiegłego roku Powiat Myszkowski przystąpił do realizacji w latach 2005-2006 projektu: "Łagodzenia w regionie śląskim skutków restrukturyzacji zatrudnienia w górnictwa węgla kamiennego". Program opracowano w oparciu o założenia przyjęte przez Radę Ministrów w styczniu 2003 roku i zawiera zarówno elementy związane z przebudową gospodarki, jak i sfery społecznej.
W jego ramach Zarząd Powiatu w Myszkowie pozyskał dodatkowe środki na remont i modernizację części pomieszczeń budynku Przychodni nr 2 na Światowicie. Całościowy koszt remontu wyniósł 1.400.000 zł, z czego blisko 700 tys zł pozyskano z w/w programu.
Remont pomieszczeń przeznaczonych na działalność Powiatowego Urzędu Pracy rozpoczął się już w listopadzie ubiegłego roku.


Fot. Andrzej Kozłowski
Z końcem czerwca Urząd opuścił budynek przedwojennej willi Bauerertzów w Myszkowie - Mijaczowie i przeniósł się do budynku Przychodni Nr 2 na Światowicie.

Urząd zmienił siedzibę na Partyzantów 21, przeprowadzając się do budynku wyremontowanego ze środków pochodzących z tego programu.
Dzięki nowemu lokum Powiatowego Urzędu Pracy, bezrobotni interesanci zyskali wiele w zakresie jakości i dostępności oferowanych przez urząd instrumentów obsługi, podnoszących jakość, spełniających potrzeby i oczekiwania mieszkańców Powiatu.

Unowocześnienie systemu obsługi interesantów
Urząd Pracy wprowadził nowoczesny system obsługi interesantów.


Fot. Andrzej Kozłowski
Bezrobotni mają do dyspozycji obszerną, przestronną salę obsługi interesanta, gdzie mogą otrzymać wszelkie niezbędne informacje i załatwić wszystkie swoje niezbędne sprawy związane z poszukiwaniem zatrudnienia

Dużym usprawnieniem pracy jest niewątpliwie system przejść za salą obsługi interesanta, dzięki temu skróci się znacznie czas obsługi, a pracownicy nie będą musieli już biegać po korytarzach z przysłowiowymi "papierkami". Wszystko sprawnie i szybko odbywa się na zapleczu, które jest systemem specjalnych przejść.
Dzięki wprowadzeniu systemu zoptymalizowana zostanie realizacja zadań urzędu, poprzez podniesienie jakości i komfortu obsługi interesanta. Oznacza to większy profesjonalizm obsługi, pełną jawność kontaktu interesanta z urzędnikiem, skrócenie czasu obsługi, polepszenie warunków technicznych obsługi oraz monitorowanie obiegu dokumentów.

Sala konferencyjno - szkoleniowa
Urząd wzbogacił się również o nowoczesną salę konferencyjno - szkoleniową, kuchenne zaplecze, a przede wszystkim ładną, funkcjonalną i przestronną poczekalnię dla obsługiwanych interesantów.


Fot. Andrzej Kozłowski
Nowoczesna sala konferencyjno - szkoleniowa

Pracownia komputerowa
PUP wyposażony jest również w salkę informatyczną wyposażoną w 8 stanowisk komputerowych. To tutaj poszukujący pracy będą mogli skorzystać z niezbędnego sprzętu komputerowego i Internetu, w poszukiwaniu pracy w kraju i za granicą, czy wysłać potrzebne dokumenty aplikacyjne.

Centrala telefoniczna
Dużym udogodnieniem jest również działająca sprawnie centrala telefoniczna, zapewniająca najczęściej niemalże natychmiastowe połączenie bez oczekiwania.

Przestronny parking
Powiatowy Urząd Pracy posiada nowy, wybrukowany i o dużych rozmiarach parking, na którym pracodawcy oferujący miejsca pracy mogąc spokojnie i bezpiecznie parkować, co nie zawsze było możliwe wokół starej siedziby.

Dojazd
Obok budynku PUP znajduje się dworzec kolejowy na przystanku Światowit, dzięki czemu bezrobotni docierający koleją z Myszkowa czy Poraja, będą mieli dogodne połączenia komunikacyjne. Kursuje również komunikacja miejska.

15

LIP

2007

39781

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.