Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: .

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Oficjalna strona powiatu

Powiat Myszkowski

Wysoki kontrast.

Wysoki kontrast.

Oficjalna strona internetowa Powiatu Myszkowskiego. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.

Wersja dla niesłyszących.

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Tragiczny w skutkach wypadek w Wysokiej Lelowskiej

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na terenie powiatu myszkowskiego, na drodze pomiędzy miejscowościami Wysoka Lelowska a Przybynowem. Do zdarzenia doszło na zazwyczaj bezpiecznym odcinku, w pobliżu drogi powiatowej Masłońskie - Ostrów - Przybynów.
Jak wstępnie ustalili prowadzący sprawę policjanci kierujący motocyklem Yamaha, 25-letni mężczyzna w trakcie manewru wyprzedzania doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku ruchu samochodem osobowym marki Opel Vectra.


Fot., chwilę po zdarzeniu, Andrzej Kozłowski
Do zdarzenia doszło w późnych godzinach wieczornych

W wyniku zderzenia śmierć na miejscu ponieśli kierujący i pasażerka jednośladu, 21-letnia mieszkanka Ostrowa. Kierującą samochodem, 36-letnią kobietę z poważnymi obrażeniami ciała umieszczono w szpitalu.

Już w ubiegłym roku Komendant Stołeczny Policji, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego oraz Krajowy Duszpasterz Kierowców zwrócili się z apelem do kierowców o rozwagę na drodze:
"Sprawcami tych zdarzeń byli w przeważającej większości sami motocykliści, którzy znacznie przekraczali dopuszczalną prędkość jazdy.
Z reguły ci młodzi ludzie, którzy wchodzili w dorosłe życie z zawrotną prędkością, w jednym momencie "zdmuchnęli" jego płomyk i nadzieje, które wiązali z nimi ich najbliżsi.
Czy osiąganie zawrotnych prędkości na "stalowych rumakach" było aż tyle warte?
Czy chwila tej wątpliwej przyjemności, była warta poświęcenia życia? Dlaczego ci ludzie zapomnieli o bólu i rozpaczy, które stały się udziałem ich najbliższych?

Nie bądźmy głusi na ryk silników motocyklowych, który już powoduje dreszcze strachu, także u nas mieszkańców Jury Krakowsko - Częstochowskiej.

Pamiętajcie, że jazdą z zawrotną prędkością możecie zrobić krzywdę nie tylko sobie, ale również swoim najbliższym.
Apelujemy o rozwagę!
Niech nikt nie stoi z boku!
Nie żyjmy w przekonaniu, że problem ten nie dotyczy nas i naszych najbliższych!"

01

LIP

2007

94579

razy

czytano

pr

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.